SELİM ÖNCEL: ESNAF DEMEK O MEMLEKETİN ÖNCÜSÜ EŞRAFI DEMEKTİR

GÜNDEM 02.05.2023 - 14:39, Güncelleme: 02.05.2023 - 14:39 1296+ kez okundu.
 

SELİM ÖNCEL: ESNAF DEMEK O MEMLEKETİN ÖNCÜSÜ EŞRAFI DEMEKTİR

SELİM ÖNCEL: ESNAF DEMEK O MEMLEKETİN ÖNCÜSÜ EŞRAFI DEMEKTİR
MHP’DEN ESNAF ODALARINA TAM KADRO ZİYARET SELİM ÖNCEL: ESNAF DEMEK O MEMLEKETİN ÖNCÜSÜ EŞRAFI DEMEKTİR MHP Milletvekili Adayları Hasan Basri Sönmez, Selim Öncel, Ahmet Kaya ve Cennet Toker, İl Başkanı Önder Topçu, Merkez İlçe Başkanı Osman Gülay ve parti yönetimi, Isparta Esnaf Odaları Başkanı Ahmet Tural’ı ziyaret etti.  Isparta Esnaf Odaları Başkanı Ahmet Tural ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. MHP Isparta Milletvekili Adayı Selim Öncel ise esnafın sesine her zaman kulak vereceklerini belirterek, şu görüşlerini dile getirdi: “Özünü ahilikten alan Esnaf ve Sanaatkar kardeşlerim, Esnaf demek o memleketin öncüsü eşrafı demektir. 28. dönem Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı olarak ilk günden bu güne kadar her gün sahada sizlerle birlikte olduk, sorunlarınızı dinledik. Bu süreçten sonrada yanınızda olacağız ve bu dinlediğimiz sorunların üstesinden beraber geleceğiz. Bu süreçte gördük ki besmelesiz dükkanını açmayan esnafımız daha siftahını yapmayan komşu esnafa müşterisini gönderiyor, Yine bu süreçte gördük ki esnafımız cebinde parası olmayan mahalleliye, eşine, dostuna alamıyor diye veresiye defterlerini açıyor, Yine bu süreçte gördük ki esnafımız birliğimizi, dirliğimizi sağlıyor. O yüzden esnaf ve sanatkarlar odası sadece bir meslek odası değil Isparta’nın en büyük sivil toplum kuruluşudur. Vatandaşın yarasını saran ona her daim kucak açan esnafımızdır. Bu yüzdende Isparta’nın kalbi esnaftır. Esnaflarımız şehrimizin kalbidir şehrimize hayat verir. Önceliğimiz Isparta'nın esnafıdır, ticaret adamıdır. Hem esnafımızı, hem vatandaşımızı koruyabilecek çalışmalar içerisinde olmaya devam edeceğiz. Ben de esnaf bir ailenin çocuğu ve aynı zamanda eğitimci biriyim. Esnaflar, sayısal büyüklüğü dikkate alındığında Türkiye için hem ekonomik hem de toplumsal açıdan büyük öneme sahiptir. Esnaflar, ekonomik ve toplumsal hayatın vazgeçilmez olgularından biridir. Ekonomik, sosyal ve toplumsal kalkınmanın sürdürülebilmesi için esnafların karşılaştıkları problemlerin çözülmesi gerekmektedir. İşsizliğin azalması, üretimin arttırılması, hızla değişen piyasa koşullarına uyum sağlanabilmesi için problemlerin yerinde tespit edilerek, sonuç getirici tedbirlerin alınması gerekmektedir. Türkiye'de esnaf ve sanatkârlar, aileleri ile birlikte toplam nüfusun yaklaşık 1/5'ini oluşturmaktadır. Biz esnaf ve sanatkarlarımızın gelecek nesillerde de devam edebilmesi için eleman sıkıntılarını, genç nesillere zanaat öğretmedeki sorunlarını bildiğimiz için eğitimin içinden gelen biri olarak bu sorunları çözmeden etkili olacağımızın sözünü sizlere veriyorum. İnşallah bizler bir olacağız ve hep birlikte sizlerin de sesine kulak vererek hem ispartamız hem de ülkemiz için üretmeye devam edeceğiz. Ülkemizin ekonomik olarak büyümesine destek olacağız Rabbim hepimizin bu yolda yar ve yardımcısı olsun.”
SELİM ÖNCEL: ESNAF DEMEK O MEMLEKETİN ÖNCÜSÜ EŞRAFI DEMEKTİR

MHP’DEN ESNAF ODALARINA TAM KADRO ZİYARET

SELİM ÖNCEL: ESNAF DEMEK O MEMLEKETİN ÖNCÜSÜ EŞRAFI DEMEKTİR


MHP Milletvekili Adayları Hasan Basri Sönmez, Selim Öncel, Ahmet Kaya ve Cennet Toker, İl Başkanı Önder Topçu, Merkez İlçe Başkanı Osman Gülay ve parti yönetimi, Isparta Esnaf Odaları Başkanı Ahmet Tural’ı ziyaret etti. 
Isparta Esnaf Odaları Başkanı Ahmet Tural ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.
MHP Isparta Milletvekili Adayı Selim Öncel ise esnafın sesine her zaman kulak vereceklerini belirterek, şu görüşlerini dile getirdi:
“Özünü ahilikten alan Esnaf ve Sanaatkar kardeşlerim, Esnaf demek o memleketin öncüsü eşrafı demektir. 28. dönem Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı olarak ilk günden bu güne kadar her gün sahada sizlerle birlikte olduk, sorunlarınızı dinledik. Bu süreçten sonrada yanınızda olacağız ve bu dinlediğimiz sorunların üstesinden beraber geleceğiz. Bu süreçte gördük ki besmelesiz dükkanını açmayan esnafımız daha siftahını yapmayan komşu esnafa müşterisini gönderiyor, Yine bu süreçte gördük ki esnafımız cebinde parası olmayan mahalleliye, eşine, dostuna alamıyor diye veresiye defterlerini açıyor, Yine bu süreçte gördük ki esnafımız birliğimizi, dirliğimizi sağlıyor. O yüzden esnaf ve sanatkarlar odası sadece bir meslek odası değil Isparta’nın en büyük sivil toplum kuruluşudur. Vatandaşın yarasını saran ona her daim kucak açan esnafımızdır. Bu yüzdende Isparta’nın kalbi esnaftır. Esnaflarımız şehrimizin kalbidir şehrimize hayat verir. Önceliğimiz Isparta'nın esnafıdır, ticaret adamıdır. Hem esnafımızı, hem vatandaşımızı koruyabilecek çalışmalar içerisinde olmaya devam edeceğiz. Ben de esnaf bir ailenin çocuğu ve aynı zamanda eğitimci biriyim. Esnaflar, sayısal büyüklüğü dikkate alındığında Türkiye için hem ekonomik hem de toplumsal açıdan büyük öneme sahiptir. Esnaflar, ekonomik ve toplumsal hayatın vazgeçilmez olgularından biridir. Ekonomik, sosyal ve toplumsal kalkınmanın sürdürülebilmesi için esnafların karşılaştıkları problemlerin çözülmesi gerekmektedir. İşsizliğin azalması, üretimin arttırılması, hızla değişen piyasa koşullarına uyum sağlanabilmesi için problemlerin yerinde tespit edilerek, sonuç getirici tedbirlerin alınması gerekmektedir. Türkiye'de esnaf ve sanatkârlar, aileleri ile birlikte toplam nüfusun yaklaşık 1/5'ini oluşturmaktadır. Biz esnaf ve sanatkarlarımızın gelecek nesillerde de devam edebilmesi için eleman sıkıntılarını, genç nesillere zanaat öğretmedeki sorunlarını bildiğimiz için eğitimin içinden gelen biri olarak bu sorunları çözmeden etkili olacağımızın sözünü sizlere veriyorum.
İnşallah bizler bir olacağız ve hep birlikte sizlerin de sesine kulak vererek hem ispartamız hem de ülkemiz için üretmeye devam edeceğiz. Ülkemizin ekonomik olarak büyümesine destek olacağız
Rabbim hepimizin bu yolda yar ve yardımcısı olsun.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gul32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.