Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne 13 personel alınacak

GÜNDEM 12.06.2024 - 12:49, Güncelleme: 12.06.2024 - 12:49 1486+ kez okundu.
 

Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne 13 personel alınacak

Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne 13 personel alınacak
İŞ-KUR İl Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde kamu hizmetlerinin desteklenmesi amacıyla 6 ay süreli 13 kişilik Toplum Yararına Program düzenlenecek. Programa katılmak isteyen kişilerin, başvuru tarihleri arasında e-Devlet, ALO 170,  www.iskur.gov.tr e-şube üzerinden ve/veya İl Müdürlüğüne gelerek başvurularını yapabilecekler. Katılımcı Başvuru Tarihleri: 12/06/2024 – 16/06/2024 Katılımcının Noter Yöntemi ile Belirleneceği Tarihi- Saati: 25/06/2024 – 09:00 Noter Çekilişinin Yapılacağı Yer İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü-Isparta Merkez Program Başlama – Bitiş Tarihi   01/07/2024  – 31/12/2024 ADRES KAYIT SİSTEMİNDE İKAMET EDİLEN YERLER          PROGRAM UYGULANACAK YERLER Isparta Merkezi ve Köyleri, Eğirdir İlçesi, Kasaba ve Köyleri, Gönen İlçesi, Kasaba ve Köyleri, Yenişarbademli İlçesi, Kasaba ve Köyleri, Atabey İlçesi-Kasaba ve Köyleri,   Yalvaç İlçesi-Kasaba ve Köylerinde ikamet edenler başvuru yapabilir. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü /Isparta Merkez (2) HHP İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü (1) Eğirdir İlçe Halk Kütüphanesi (1) Gönen İlçe Halk Kütüphanesi (1) Yenişarbademli İlçe Halk Kütüphanesi (1) Isparta Müze Müdürlüğü bağlı (Seleukeia Sidera Antik Kenti Kazı Alanı)/Bayat-Atabey(3)       Yalvaç Müze Müdürlüğüne bağlı(Pisidia Antiokheia Kazı Alanı) /Yalvaç (4) TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI  TYP’ ye katılmak için; a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, b) Kuruma kayıtlı olmak, c) 18 yaşını tamamlamış olmak, ç) Emekli ve malul aylığı almamak, d) Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç).Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz, e) 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4. Maddesinin 1. fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak Şartlarını taşıyor olmak gerekmektedir.  5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin dört numaralı alt bendi     kapsamında tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanunun ek 5 inci maddesi kapsamında tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışan kişiler TYP’ den yararlanabilir. Adres Kayıt Sisteminde aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde, aynı adreste ikamet edenlerden sadece biri programdan yararlanabilir. Bir katılımcı TYP’ den en fazla dokuz ay yararlanabilir. Adres Kayıt Sisteminde göre aynı adreste oturanların, programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını 25.503,18 TL(YİRMİBEŞBİNBEŞYÜZÜÇTLONSEKİZKRŞ) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ ye katılamaz.  
Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne 13 personel alınacak

İŞ-KUR İl Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde kamu hizmetlerinin desteklenmesi amacıyla 6 ay süreli 13 kişilik Toplum Yararına Program düzenlenecek.

Programa katılmak isteyen kişilerin, başvuru tarihleri arasında e-Devlet, ALO 170,  www.iskur.gov.tr e-şube üzerinden ve/veya İl Müdürlüğüne gelerek başvurularını yapabilecekler.

Katılımcı Başvuru Tarihleri:

12/06/2024 – 16/06/2024

Katılımcının Noter Yöntemi ile Belirleneceği Tarihi- Saati:

25/06/2024 – 09:00

Noter Çekilişinin Yapılacağı Yer İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü-Isparta Merkez

Program Başlama – Bitiş Tarihi   01/07/2024  – 31/12/2024

ADRES KAYIT SİSTEMİNDE İKAMET EDİLEN YERLER         

PROGRAM UYGULANACAK YERLER

Isparta Merkezi ve Köyleri,

Eğirdir İlçesi, Kasaba ve Köyleri,

Gönen İlçesi, Kasaba ve Köyleri,

Yenişarbademli İlçesi, Kasaba ve Köyleri,

Atabey İlçesi-Kasaba ve Köyleri,  

Yalvaç İlçesi-Kasaba ve Köylerinde ikamet edenler başvuru yapabilir.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü /Isparta Merkez (2) HHP İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü (1)

Eğirdir İlçe Halk Kütüphanesi (1)

Gönen İlçe Halk Kütüphanesi (1)

Yenişarbademli İlçe Halk Kütüphanesi (1)

Isparta Müze Müdürlüğü bağlı (Seleukeia Sidera Antik Kenti Kazı Alanı)/Bayat-Atabey(3)      

Yalvaç Müze Müdürlüğüne bağlı(Pisidia Antiokheia Kazı Alanı) /Yalvaç (4)

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

 TYP’ ye katılmak için;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Kuruma kayıtlı olmak,

c) 18 yaşını tamamlamış olmak,

ç) Emekli ve malul aylığı almamak,

d) Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç).Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz,

e) 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4. Maddesinin 1. fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak

Şartlarını taşıyor olmak gerekmektedir. 

5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin dört numaralı alt bendi     kapsamında tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanunun ek 5 inci maddesi kapsamında tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışan kişiler TYP’ den yararlanabilir.

Adres Kayıt Sisteminde aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde, aynı adreste ikamet edenlerden sadece biri programdan yararlanabilir.

Bir katılımcı TYP’ den en fazla dokuz ay yararlanabilir.

Adres Kayıt Sisteminde göre aynı adreste oturanların, programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını 25.503,18 TL(YİRMİBEŞBİNBEŞYÜZÜÇTLONSEKİZKRŞ) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ ye katılamaz.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gul32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.