Belediye Meclisinde 16 madde görüşüldü

GÜNDEM 06.05.2024 - 17:47, Güncelleme: 06.05.2024 - 17:47 1404+ kez okundu.
 

Belediye Meclisinde 16 madde görüşüldü

Isparta Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Başkanlığında toplandı. Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı ilk toplantısında görüşülen 16 madde oy birliği ile kabul edildi.
Belediye Meclisi Mayıs ayı ilk toplantısı bugün meclis salonunda yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen başkanlık yaptı. Meclis açılış konuşmasının ardından gündem maddeleri seçildi. Başkan Başdeğirmen tarafından tek tek okunan gündem maddeleri oylamaya sunuldu. Maddeler kabul edilmesinin ardından komisyona havale edildi. İşte mecliste görüşülen maddeler; Isparta Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulunda görev yapmak üzere 1 asil 1 yedek üye seçimi, 2023 mali yılı kesin hesap cetvelinin, Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün 06.08.2021 tarih ve 161 sayılı Meclis Kararı ile alınan Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılması, Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 11.06.2021 tarih ve 135 sayılı Meclis Kararı ile alınan Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılması, Belediye memurlarının ihtiyacı olan mevcut kadroları ve mevcut kadro derece değişikliği, 5393 Sayılı Belediye Kanunun 14/a maddesine göre temizlik araç kiralama ihalesinin 2024 yılından itibaren 39 aylık olarak ihale edilmesi ve harcamaların yıllara göre ayrılan ödeneklerden karşılanması, Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 2 adet Tır Dorsesi bağışı talebi, Isparta Şehir Hastanesi önünde bulunan üst geçit yürüyen merdiven işi için bağış yapma talepleri, Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Halindeki işyeri kiracılarından alınacak teminat tutarının yeniden belirlenmesi, 2024 yılı gelir tarifesinde güncelleme yapılması, Belediye mülkiyetinde bulunan gayrimenkullerin kanun hükümleri doğrultusunda iş ve işlem yapılabilmesi için encümene yetki verilmesi,  belediye mülkiyetinde bulunan müstakil, ticari, konut ve arsaların satışı, trampa yapılması veya kat karşılığı olarak değerlendirilmesi için encümene yetki verilmesi, Belediye mülkiyetinde bulunan gayrimenkulün 10 yıllığına kiralanması için encümene yetki verilmesi, Gölcük Mahrukatçılar Sitesi yeni alanının belirlenmesi, İmar planı değişikliklerine yapılan itirazlar ve İmar planı değişikliği talepleri görüşüldü.  
Isparta Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen Başkanlığında toplandı. Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı ilk toplantısında görüşülen 16 madde oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisi Mayıs ayı ilk toplantısı bugün meclis salonunda yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen başkanlık yaptı. Meclis açılış konuşmasının ardından gündem maddeleri seçildi. Başkan Başdeğirmen tarafından tek tek okunan gündem maddeleri oylamaya sunuldu. Maddeler kabul edilmesinin ardından komisyona havale edildi.

İşte mecliste görüşülen maddeler; Isparta Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulunda görev yapmak üzere 1 asil 1 yedek üye seçimi, 2023 mali yılı kesin hesap cetvelinin, Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün 06.08.2021 tarih ve 161 sayılı Meclis Kararı ile alınan Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılması, Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 11.06.2021 tarih ve 135 sayılı Meclis Kararı ile alınan Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılması, Belediye memurlarının ihtiyacı olan mevcut kadroları ve mevcut kadro derece değişikliği, 5393 Sayılı Belediye Kanunun 14/a maddesine göre temizlik araç kiralama ihalesinin 2024 yılından itibaren 39 aylık olarak ihale edilmesi ve harcamaların yıllara göre ayrılan ödeneklerden karşılanması, Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 2 adet Tır Dorsesi bağışı talebi, Isparta Şehir Hastanesi önünde bulunan üst geçit yürüyen merdiven işi için bağış yapma talepleri, Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Halindeki işyeri kiracılarından alınacak teminat tutarının yeniden belirlenmesi, 2024 yılı gelir tarifesinde güncelleme yapılması, Belediye mülkiyetinde bulunan gayrimenkullerin kanun hükümleri doğrultusunda iş ve işlem yapılabilmesi için encümene yetki verilmesi,  belediye mülkiyetinde bulunan müstakil, ticari, konut ve arsaların satışı, trampa yapılması veya kat karşılığı olarak değerlendirilmesi için encümene yetki verilmesi, Belediye mülkiyetinde bulunan gayrimenkulün 10 yıllığına kiralanması için encümene yetki verilmesi, Gölcük Mahrukatçılar Sitesi yeni alanının belirlenmesi, İmar planı değişikliklerine yapılan itirazlar ve İmar planı değişikliği talepleri görüşüldü.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gul32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.