Haber Detayı
11 Nisan 2015 - Cumartesi 16:28
 
Erdoğan'dan Ağrı'daki saldırıya ilişkin açıklaması
Erdoğan, Sakarya'da yaptığı konuşmasında Ağrı'nın Diyadin İlçesi'ndeki terör saldırısına da değinen Erdoğan, ''Çatışmalar devam ediyor. 25 terörist askerlerime karşı çatışmanın içinde" dedi.
GÜNDEM Haberi
Erdoğan'dan Ağrı'daki saldırıya ilişkin açıklaması

Bugün Ağrı’da askerlerimizi hedef alan saldırıda, çözüm sürecini baltalamayı amaçlayan terör örgütü, aziz milletin güvenliğini sağlam için görev yapan güvenlik güçlerine saldırdı. Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Çatışmalar devam ediyor. 25 terörist güvenlik güçlerimize karşı çatışmanın içinde.

MÜJDE VERDİ

Bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. 8 Nisan’da Bakanlar Kurulu’nda alınan kararla Karasu Otomotiv İhtisas Endüstrisi’nin kuruluşuna karar verdi. Ben de onayladım, resmi gazetede yayınlandı. Hayırlı olmasını diliyorum.

Sakarya etnik farklılıklar üzerinden siyaset yapmak isteyenlere bunun yanlış olduğunun mesajını veriyor. Çoklukta birlik işte sizde bu var. Sizi alkışlıyor, tebrik ediyorum. Sakarya mezhep farklılıkları üzerinden siyaset yapmak isteyenlerde yanlış yolda olduklarının mesajını veriyor. Sakarya çalışmanın üretmenin emeğin değerini ortaya koyuyor, tüm Türkiye’ye mesajını veriyor. Sakarya’nın yeni Türkiye’nin inşasında ülkeye ve tüm coğrafyaya gerekli mesajı vereceğini biliyorum.

Elde ettiğinim her başarıda Sakarya daime bizim yanımızdaydı. Sakarya her seçimde bize Türkiye ortalamasının üzerinde destek verdi. Gençlik burada, millet burada kardeşlik burada. Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Batıda neyse doğuda o, kuzeyde neyse güneyde o olacağız.

78 milyonuyla bir olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız ve Türkiye olacağız. Darbe ve vesayet heveslilerinin üzerine giderken, reformları hayata geçirirken, Gezicilerden paralelcilere kadar çeşit şer odağı ile mücadele ederken Sakarya hep yanımızdaydı. Bugün birileri başkanlık sistemine karşılarsa, parlamentoya giremeyeceklerini biliyorlar.

Yeni Türkiye yolunda önümüze pek çok engeller çıkaracaklar. Hatırlayın Gezi olaylarını 17-25 olayları, Çağlayan Adliyesi’nde savcımızın şehit edilmesinin ardındaki nedenlerden biri de budur. Allah Rahmet eylesin gelin ruhuna Fatih’a okuyalım.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan'dan, Ağrı'daki, saldırıya, ilişkin, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı