Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 11:57
 
“Demokrasi toprağa gömülmüştür”
“Demokrasi toprağa gömülmüştür”
GÜNDEM Haberi
“Demokrasi toprağa gömülmüştür”

İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur:  

“Demokrasi toprağa gömülmüştür”

İyi Parti İl Teşkilatı ve İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Isparta Baro Başkanı Ünsal Çankaya’ya yeni görevinde başarı dileklerini iletmek üzere Isparta Barosu’nu ziyaret etti. Milletvekili Cesur ziyaretinde “İstanbul’da yaşananlarla birlikte demokrasi toprağa gömülmüştür” dedi.

 İyi Parti İl Teşkilatı ve İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, geçtiğimiz aylarda yapılan ve genel kurul sonucu Baro Başkanı olan Ünsal Çankaya’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Cesur, “Hayırlı olsun ziyaretine geldik başkanım her ne kadar gecikmiş ziyaret olsa da malum seçimler vardı bu seçim döneminde çok fazla sahadaydık arkadaşlarımızla birlikte. Bugün buraya hem yönetimdeki arkadaşlara hem sizlere başarılar dilemeye geldik, Isparta barosunu aslında baroyu daha da genişletecek olursak hele de bu günlerde hukukun önemini en çok anladığımız bu günlerde sizlerin varlığı ve bu koltuklarda sizler gibi eskiden beri tanıdığımız işin erbabı Türkiye cumhuriyetine büyük Atatürk’e ve hukuk devletine bağlı ehli kişilerin Isparta barosunu temsil ediyor yönetiyor olmasından dolayı memnuniyet duyduğumu söylemeye geldim.” dedi  

Milletvekili Cesur’un gündeminde iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi de vardı. Cesur, “İstanbul’da yaşananlar nedeniyle demokrasi toprağa gömülmüştür” dedi. Cesur, “İşin içinde hukuk denildiği yerde demokrasinin çok önemli sınavdan geçtiği demek bile çok Hafif kalacak günler yaşıyoruz. Bugün Türkiye’de demokrasi toprağa gömülmüştür aşağı yukarı demokrasiyi sadece kendilerini meşrulaştırmak adına sandığı önümüze koyan ama sandığın ve milli iradenin halkın iradesinin çıkardığı sonuca saygı duyulmayan bir sistemin içerisindeyiz. Uzun zamandır bizim karşılaştığımız bir durum aslında yeni değil Türkiye 17 senedir böyle yönetiliyor koydukları gerekçeyle milletin önüne koydukları gerekçe sandık kurullarındaki görevlilerin resmi görevli olmadığı gerekçesi kim koydu onların oraya bu kurum koydu o zaman kendi kendini şikayet eden bundan dolayı bu seçimi geçersiz sayıyorum diyen bir kurumun görevlilerinin derhal istifa etmeleri gerekmektedir. Saygı gösterilmedi biz yine 23 Haziran’a kadar sandıklarımıza sahip çıkıcağız ben inanıyorum ki 23 Hazirandaki milli irade kat ve kat daha fazla sahip çıkarak milletin hakkını tekrar millete verecektir.” Şeklinde açıklamada bulundu

Isparta Baro Başkanı Ünsal Çankaya’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi, Türkiye’deki tüm baroların, hukuka demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne sahip çıkan kalelerdir” dedi. Çankaya, “Değerli milletvekilimiz Aylin Cesur baromuzu ziyaret etti ve beraberinde il başkanımız ilçe başkanımız ve kıymetli ekibi de kendisiyle birlikte Isparta barosunu ziyaret ettiler bizlere de hayırlı olsun dileklerini sundular öncelikle nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Vekilimiz gecikmiş bir ziyaret olduğundan bahsetti ama kendileri yoğun bir seçim programından çıktılar ve seçimi atlattıktan sonrada ilk fırsatta geldiler onun için çok teşekkür ediyorum. Barolar sadece Isparta barosu değil Türkiye’deki bütün barolar hukukun demokrasinin hukukun üstünlüğünün adaletin yargı bağımsızlığının yılmaz birer savunucusudur, yıkılmaz birer kalesidir bu sadece bugün değil baroların kurulduğundan beri bu böyledir. Isparta barosu da 60 yıllık köklü bir tarihe sahip bir barodur ve kuruluşundan günümüze her zaman hukukun üstünlüğü için yargı bağımsızlığı için demokrasi için mücadele etmiştir. Kendi alanı içerisinde hukuk dediğimiz alan diğer bütün alanları da kapsayan alanlardır kendi alanı içerisinde gerekli mücadeleyi vermiştir biz sayın vekilimizin Isparta barosuna hukukçulara avukatlara duymuş olduğu güvenin onun dışında bütün kamuoyunun Isparta barosuna ve barolara duymuş olduğu güvenin boşa çıkmayacağını söylemek istiyorum.” Dedi Konuşmaların ardından ziyaret karşılıklı sohbet eşliğinde devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Demokrasi, toprağa, gömülmüştür”,
Yorumlar
Haber Yazılımı