Haber Detayı
10 Aralık 2020 - Perşembe 23:56
 
ISPARTA’DAN İDLİB’E UZANAN YARDIM KÖPRÜSÜ
ISPARTA’DAN İDLİB’E UZANAN YARDIM KÖPRÜSÜ
GÜNDEM Haberi
ISPARTA’DAN İDLİB’E UZANAN YARDIM KÖPRÜSÜ

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Isparta Temsilciliği tarafından, başta Isparta Belediyesi olmak üzere çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla oluşturulan ve içinde Un, Yağ, Şeker, Pirinç gibi yiyecekler ve çeşitli giyecekler bulunan Yardım TIR’ı Suriye’nin İdlib şehrine dualarla uğurlandı. Söz konusu uğurlama töreni İHH Genel Merkezi tarafından 81 ilde canlı yayınla aynı anda eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.
 
Isparta’da İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde toplanan ve Suriye’ye gönderilen yardım tırlarının sayısı her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda, Isparta İHH, 27’inci Yardım TIR’ını da bugün gönderdi.
ISPARTA’DA SURİYE’YE
YARDIMLAR DEVAM EDİYOR
İçerisinde bulunduğumuz soğuk kış şartlarında Suriye’nin İdlib kentinde yaşayan mazlum Müslüman kardeşlerimizin yoğun saldırılar altında kalması sonrası yaşamlarını sürdürebilmeleri amacıyla Isparta İHH öncülüğünde Başta Belediye olmak üzere çeşitli Sivil Toplum Kuruluşunun destekleriyle başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Ispartalı hayırseverlerden toplanan yardımlar Suriye’ye gönderiliyor.

1 TIR YİYECEK VE GİYECEKLER
DUALARLA YOLA ÇIKTI
Bu doğrultuda, bugün Güller Diyarının Gül Yüzlü Yardımsever insanlarından İdlib’e giyecek ve yiyeceklerden oluşan 1 Tır Yardım gönderildi. Konu ile ilgili olarak bugün saat 11.30’da Işıkent Mahallesinde bulunan Gökkubbe Fuar Merkezi önünde Yardım Uğurlama Töreni gerçekleştirildi. Törene; Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Başkan Yardımcısı Hakkı Kaya, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Isparta Şubesi Başkanı Yalçın Baysan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim Bir – Sen Isparta Şubesi Başkanı Hüseyin Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk ile yardım ve destekte bulunan diğer Sivil Toplum Kuruluşunun Başkan ve Temsilcileri katıldı.
AKÇİL; “İDLİBLİ KARDEŞLERİMİZİN
KIŞI RAHAT GEÇİREBİLMELERİ İÇİN…”
Törende ilk konuşmayı İnsani Yardım Vakfı (İHH) Isparta Temsilcisi Osman Akçil yaptı. Akçil konuşmasında; “Rotamız İyilik Yükümüz İnsanlık’ sloganıyla Yola Çıkan Vakfımız bugün Suriye’nin İdlib kentinde Çadırlarda kalan vatandaşların kışı daha rahat geçirmeleri için Yardım TIR’ını Uğurlama Töreninde bir araya gelmiş bulunuyoruz. Suriye’de uzun yıllardır devam eden savaş sebebiyle yüz binlerce insan yardıma muhtaç halde hayatına devam ediyor. Kışın gelmesiyle kamplarda yaşam daha zor hale gelecek. Koronavirüsün bütün dünyada arttığı bu zor günlerde, Suriye’de kış mevsimi artık daha tehlikeli.

“ŞUBAT AYINDA ISPARTA İHH
OLARAK 22 TIR BRİKET GÖNDERDİK”
Bilindiği gibi, Türkiye savaş nedeniyle evsiz kalan binlerce kişi için belirlenen alanda Briket Ev yapımını gerçekleştirmiş. Biz de Isparta İHH olarak 11 Şubat 2020 tarihinde 11 TIR, 20 Şubat 2020 tarihinde 11 TIR olmak üzere toplam 22 TIR Briketi Suriye’ye göndermiştik. O briketlerle yüzlerce insana briket ev yapıldı. Şimdi ise, bugünlerde başlayan kış mevsiminde briket evlerde kalan çocukların kışlık kıyafetleriyle oyunlar oynaması için İHH İnsani Yardım Vakfı bir kez daha harekete geçiyor. Suriye’de bugüne kadar milyonlarca kişiye yardım ulaştıran İHH, şimdi de “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” diyerek zor şartlarda kışı geçirmek zorunda kalan Suriyeliler için bir yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde yani bugün eş zamanlı olarak 81 ilden ve Isparta’dan yüzlerce insani yardım TIR’ı Suriye için hareket edecek.
“DESTEK VEREN, EMEK SARFEDEN
HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Konuşmama burada son verirken, içinde Un, Yağ, Şeker, Pirinç gibi yiyecekler ve çeşitli giyeceklerden oluşan Yardım TIR’ımızın Suriye’deki mağdur binlerce insanlarımıza ulaşmasında bizlere destek veren; Başta Isparta Belediyemiz olmak üzere tüm Sivil Toplum Kuruluşlarına ve hayırsever vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN; “ISPARTA OLARAK
HER ZAMAN MAZLUMUN YANINDAYIZ”
Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de törende yaptığı konuşmasında; “Isparta her zaman yardımseverdir. Isparta her zaman mazlumun yanında olmuş bir şehirdir. Bugün burada mazlumlara yardım etmek için toplandık. Dünya’da, Ülkemizde felaketler, afetler yaşanıyor. İHH Isparta Şube Başkanımız sayın Osman Akçil hocamızın da dediği gibi Şubat ayında İdlibli kardeşlerimiz için briket ev yapılması noktasında 22 Tır briket göndermiştik. Şimdi ise yiyecek ve giyecek gönderiyoruz” dedi.
YARDIM TIRLARI
DUALARLA UĞURLANDI
Törende yapılan konuşmaların ardından Bekir Sağlam Hoca tarafından dua edildi ve 1 TIR Yardım Malzemesi Isparta’dan İdlib’e doğru yola çıktı. Söz konusu uğurlama töreni İHH Genel Merkezi tarafından 81 ilde canlı yayınla aynı anda eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ISPARTA’DAN, İDLİB’E, UZANAN, YARDIM, KÖPRÜSÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı