Haber Detayı
25 Mart 2015 - Çarşamba 00:16
 
Ismail Özdemir Muhtarlarla buluştu
Ak Parti Milletvekili Aday Adayı İsmail ÖZDEMİR Isparta Merkezinde ki Muhtarlarla bir araya geldi
SİYASET Haberi
Ismail Özdemir Muhtarlarla buluştu


Ak Parti Milletvekili Aday Adayı İsmail ÖZDEMİR Isparta Merkezinde ki Muhtarlarla bir araya geldi. Akşam yemekli olarak gerçekleştirilen toplantıya 39 mahalle muhtarı katıldı. 5 mahalle muhtarının mazeretleri ile katılamadığı sohbet toplantısı 3,5 saat sürdü. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet GÖNÜL ‘Arkadaşlar Aday Adayı İsmail ÖZDEMİR kendilerini, Ispartamız ile ilgili düşüncelerini  ve projelerini paylaşacaklar, kendilerine hoşgeldiniz diyorum’ dedi.
İsmail ÖZDEMİR kendini ‘Aksu doğumluyum, 3 yaşında iken 1969 yılında Isparta’ya göç ettik. O tarihten bu yana Isparta Merkezde ikamet ediyoruz. 25 yıldır Kamuda Kontrolör, Başkontrolör,  Kontrolörler Kurulu Başkan Yardımcısı, KÖYDES ve BELDES Proje Koordinatörü, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO’da Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyorum. 6 yıl Yörük-Türkmen Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı, 5 yıl İçişleri Bakanlığı Kontrolörleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, 13 yıldır da Ankara’da ki Isparta İli Kalkındırma Derneği Başkanlığı yaptım. Gerek Kamu Gerekse STK’lardaki görevlerim esnasında hep Isparta odaklı hizmet verdim. Isparta hep öncekiğim oldu. Denetim elemanlığı görevim esnasında Yerel Yönetimler Uzmanlığım nedeniyle Isparta’da ki Belediyelere gerek Mevzuat gerek Projeleri hem de Başkanlara ve Personeline Seminer verilmesi konularında yardımcı oldum. Yörük-Türkmen Vakfı’nda Genel Başkan Yardımcısı iken Türkiye’de 5 yerde yapılan şölenin 1 tanesini de Isparta’da yapılmasını sağladık.
Isparta İli Kalkındırma Derneği Başkanlığım esnasında ise;
Isparta’da ekonomik değeri yüksek Safran gibi Endemik Bitkilerin yetiştirilmesi,
Ispartalı öğrencilere burs ve Ramazan ayında iftar yemeği verilmesi,
Ankara’da ki Ispartalılar Rehberi ile iletişimin sağlanması,
İlk defa Ispartalılar Gecesi’nin düzenlenmesi,
Her yıl binlerce Ispartalının ücretsiz İftar Yemeğinde Buluşturulması,
Ispartalı Bürokratların buraya getirilmesi ve Ispartalı Yöneticilerle buluşturulması,
Giysibank Projesi ile Ankara’da toplanan giysilerin Isparta’da ihtiyaç sahiplerine dağıtılması,
Ve son olarak da en büyük hayalim olan ve ilk defa gerçekleştirilen ‘’Başkent’te Isparta Tanıtım Günleri’’ adı altında Ispartamızın Tarihi, Turistik, Sosyal ve Kültürel özelliklerini Ankara’da 4 gün süreyle yaklaşık 60.000 Ankaralıya tanıttığımız, Ankara’da Isparta’nın sesini duyurduğumuz ve ‘Başkent Gül Kokacak’ dediğimiz, 5 Bakanımızın, Siyasetin ve Bürokrasinin yoğun katılımının olduğu faaliyetleri gerçekleştirdik.’’ dedi.
İsmail ÖZDEMİR, Isparta’nın en büyük probleminin birlikte hareket etme kültürünün zayıf olmasından kaynaklandığını, başta kendi parti teşkilatı olmak üzere Isparta’da karar mekanizmasında bukunan Merkezi ve Yerel İdarelerin Temsilcileri, STK’lar, Odalar ve yerel yönetimlerin en önemli birimlerinden olan Muhtarlarla İSTİŞARE EDEREK ve ORTAK AKIL YÜRÜTEREK hizmet edeceklerini, bu sinerjiyi Isparta Tanıtım Günleri Etkinliği’nde yakaladıklarını ve kendilerinin Yerel Yönetimler Uzmanı olaması hasebiyle Muhtarlarla aynı lisanı konuşacaklarını, EGO Genel Müdür Yardımcısı iken her ay Muhtarlarla İstişare Toplantısı düzenlediklerini, bu Toplantıları Vekil olsa da olmasa da Isparta’da gerçekleştireceklerini söyledi.
Son olarak İsmail ÖZDEMİR, temel mottosu olan;
BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ,
BİRLİKTE YÖNETECĞİZ,
BİRLİKTE BÜYÜTECEĞİZ,
ISPARTAMIZI…
Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ismail, Özdemir, Muhtarlarla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı