İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Sandıklar açıldı
Sandıklar açıldı
YETTİ GARİ!
YETTİ GARİ!
Haber Detayı
29 Mart 2015 - Pazar 15:39
 
YETTİ GARİ!
MHP Milletvekili A. Adayı Nuri Okutan, 7 Haziranseçimlerinin Türkiye için bir kırılma noktası olduğuna dikkat çekti. 7 Haziranseçimlerine kadar ‘seferberlik’ ilan eden Okutan, “Artık yetti gari’ dedi.
- Haberi
YETTİ GARİ!

MHP Milletvekili A. Adayı Nuri Okutan, 7 Haziranseçimlerinin Türkiye için bir kırılma noktası olduğuna dikkat çekti. 7 Haziranseçimlerine kadar ‘seferberlik’ ilan eden Okutan, “Artık yetti gari’ dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta Milletvekili A.Adayı Nuri Okutan, partisinin il merkezinde kalabalık bir partili grubaseslendi. Toplantıda İl Başkanı İsa Yalçın, Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz,Merkez İlçe Başkanı Vedat Yılmaz, Eski İl Başkanları, belediye başkanları,Milletvekili Aday Adayları ve çok sayıda partili katıldı.

ISPARTA SES VER İKTİDARA DERS VER

Okutan, 7 Haziran seçimlerine işaret ederek “Türkiye artıkbir kırılma noktasına gelmiştir. Süleyman Şah üzerinden mesaj vermek bebekkatiline mi kalmıştır? Türkiye’ye barış getirmek, istikamet vermek teröristbaşına mı kalmıştır? Türkiye, Başkenti parsel parsel satanlara, hazineyi yağmalatanlaramı kalmıştır? Türkiye bürokratıyla kavga edenlere, ülke ekonomisiyle kumaroynayanlara ve ülkeyi milyonlarca dolar zarara uğratanlara mı kalmıştır? Artıktek bir adım dahi geri gitmeyeceğiz. Bu zilletin son bulması için ve MHP’ninzaferi için seferber olacağız. Bugün burada ‘Isparta ses ver, iktidara dersver’ diyoruz. Bugün burada ‘hainlere karşı, bizimle yürü Isparta, bizimle yürüTürkiye’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

EN KRİTİK SEÇİM

Okutan açıklamasında “7 Haziran Seçimleri, TürkiyeCumhuriyeti tarihinin en kritik seçimlerinden biri olarak kayıtlarageçecektir.7 Haziran Seçimlerinde sadece ülkemizin bölünmez bütünlüğü, dışpolitikadaki itibar kaybı, bebek katiliyle yürütülen müzakereler değil,yağmalanan, talan edilen, israf edilen, ranta kurban edilen Türkiye’ningeleceği de oylanacaktır” dedi.

 CUMHURİYET TARİHİNİN BÜTÜN BİRİKİMLERİ SATILDI

Okutan, hükümetin ekonomi politikalarını da eleştirerek“Pembe tablolar çizilen ekonominin aslında bir kara tablo olduğu hemen herkesinmalumudur. Bir türlü makul seviyelere indirilemeyen cari açık ekonomiyi tehditetmeye devam etmektedir. AKP döneminde, tam 12 yıl boyunca işsizlik ortalaması%10’un altına düşmemiş, işsizlik ve özellikle genç işsizlik tavan yapmıştır.AKP iktidarı, Cumhuriyet tarihinin bütün birikimlerini, tesislerini,fabrikalarını, şirketlerini özelleştirme adı altında, çoğunu birkaç yıllıkkazancı karşılığında satmıştır. Acı olan şudur; iktidarlarından önce hiçbir şeyyapılmadığı yalanını öne süren AKP, sattığı eserlerin hiç birini kendisiyapmamıştır. Türkiye halen dünyada en yüksek enflasyona sahip ülkeler arasında3. sıradadır. Gelişmekte olan ülkelerle karşılaştırıldığında yeterli büyümesağlanamamış, büyüme oranımız Afganistan’ın bile altında kalmıştır” şeklindekonuştu.

 SAĞLIK HİZMETİ PARALI HALE GELDİ

Okutan, “Sağlık harcamalarına ayrılan pay azalmış, sağlıkgiderlerinin önemli bir bölümü vatandaşın cebinden karşılamaya başlanmıştır.Sağlık hizmeti giderek paralı hale gelmeye başlamıştır.İç ve dış borçlarkatlanmış, borçların vadesi ise kısalmıştır.

İcralar ve iflaslar artmış, kredi kartı borçları ve krediborçları tavan yapmıştır” dedi.

 RÜŞVET VE İMAR YAĞMASI PATLADI

Ekonomik düzenin toplumun manevi değerlerinde de aşınmayarattığına işaret eden Okutan, “Çizilen pembe tablolara rağmen, ekonomik düzenyıllar içinde insanımızın manevi değerlerinde de büyük aşınmalara yol açmıştır.Bugün “yiyor ama yapıyor”, “çalıyor ama çalışıyor” söylemleri toplumu kanserlibir ur gibi sarmıştır. Başkentte Büyükşehir Belediyesine ait arsaların BelediyeBaşkanı tarafından parsel parsel peşkeş çekildiği, bu gün artık aynı partiliBaşbakan Yardımcısı tarafından ifade edilmektedir .AKP döneminde yolsuzluk,rüşvet ve imar yağması patlamıştır. Başbakanlık için yapılan amaCumhurbaşkanlığınca el konulan “Saray”ın bir yıllık ısınma maliyetinin Bayburtilinin ısınma maliyetine eşit olduğu yapılan hesaplamalarla ortaya konulmuş,süslemesinden, aydınlatmasına Saray’daki israfın ulaştığı korkunç boyutlarvicdanları kanatmıştır. Milyonlar, açlık sınırı altında yaşarken iktidaryandaşları, saraylarda, yatlarda ve uçaklarda sefa sürmektedir” diye konuştu.

 

SIĞINILACAK SON LİMAN; MHP

MHP Milletvekili A. Adayı Nuri Okutan, Türkiye CumhuriyetiDevleti’nin kurumlarının da büyük bir itibarsızlaştırma operasyonu ile karşıkarşıya olduğuna dikkat çekerek “Türk Silahlı Kuvvetleri’nden, Türk PolisTeşkilatı’na, yargıya, basına velhasıl bütün kurumlarımız itibarsızlaştırılmış;kurumlarımız, kavramlarımız ve değerlerimiz kelimenin tam anlamıylayağmalanmıştır. Bu gün “Ergenekon” “vatansever” ve “kuvay-i milliye” gibikavramlar sözde darbe iddiaları bahane edilerek aşındırılmıştır. Türk kültürünün,tarihinin ve kimliğinin ayrılmaz bir parçası olan bu kavramlara insafsızca vesorumsuzca savaş açılmıştır. Yapılan bütün saldırılara rağmen ayakta kalan ensağlam siyasi yapı; Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Türkiye Cumhuriyetidevletinin kurumlarının ve milli kavramlarımızın itibarını yeniden tesis edecekolan yapı; Milliyetçi Hareket Partisi’dir. MHP; Türk milletinin altındatoplanacağı ulu çınar ve sığınacağı son liman haline gelmiştir. MHP; artık Türkmilletinin son mevzisi, son ümidi ve son kalesidir” ifadelerini kullandı.

HESAP SORACAĞIZ KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ

MHP iktidarında ülkenin ekmeğini yiyip, ihanet edenlerdenhesap sorulacağını söyleyen Okutan, “MHP olarak, Cenab-ı Allah iktidarı nasipettiği takdirde; bu ülkenin ekmeğini yiyip, ihanet edenlerden; hazineyiyağmalayanlardan; tüyü bitmedik yetimin malına göz dikenlerden, her türlüyolsuzluk, hırsızlık ve hukuksuzluklardan elbette hesap soracağız. Ancakiktidarın tam 12 yıldır yaptığını yapmayacağız, biz MHP olarak hiç kimseyisiyasi fikrinden, partisinden, mezhebinden, inancından ve görüşünden dolayıötekileştirmeyeceğiz” dedi.

SÖZ SÖYLEME VE HAREKETE GEÇME ZAMANI

30 yıllık hizmetinin yaklaşık 20 yılının Doğu ve Güneydoğubölgesinde geçtiğini hatırlatan Okutan, “30 yıllık hizmetimin yaklaşık 20 yılıDoğu ve Güneydoğu illerimizde geçti. Dolayısıyla Doğu’nun ve Güneydoğu’nundağını, taşını, havasını, suyunu; kısaca ruhunu iyi biliyorum. Görünen odur ki;Türkiye bugün tarihinin en büyük bölünme tehdidiyle karşı karşıyadır. Görünenodur ki; Türkiye bugün savrulmanın eşiğindedir. Görünen odur ki; Türkiye’debugün vatan dediğimiz toprak ayaklarımızın altından kaymaktadır. İşte bu kritikeşikte, işte bu kritik seçimde, bu ülkenin milliyetçilerinin, bu ülkeninvatanseverlerinin, bu ülkenin mukaddesatçılarının velhasıl Türkiye’yi sevenherkesin söz söyleme ve harekete geçme zamanıdır” diye konuştu.

DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORK

Okutan, “Zaman; vatanını, milletini, kitabını, bayrağınıseven herkesin inisiyatif alıp elindeki bütün imkanları seferber etmezamanıdır. Zaman; kuvay-i milliye ruhunu yeniden canlandırma zamanıdır. Zaman;dosta güven düşmana korku salma zamanıdır” dedi.

 

ÇÖZÜM DEĞİL ÇÖZÜLME SÜRECİ

Konuşmasında hükümetin ‘Çözüm Süreci’ diye ifade ettiğisürece de değinen Okutan, “Türk milletini “analar ağlamasın” ve “kan akmasın”gibi herkesin kabul edebileceği maskeler kullanarak aldatmak için oynananoyunun adı “çözüm” değil; çözülmedir, bölünmedir ve parçalanmadır. Ekonomide,yolsuzlukta, rüşvette, israfta, yoksullukta, terörle mücadelede sınıfta kalaniktidar, dış politikada ise tarihimizin en başarısız hükümeti olmuştur. Osmanlıruhunu canlandırıyoruz diye, stratejik derinlik diye ortaya çıkanlar, dışpolitikada yerin dibine batmışlardır. Türkiye bugün Libya’dan kovulmuş,Mısır’da istenmeyen ülke ilan edilmiş, Suriye ile kanlı bıçaklı olmuş velhasılOrtadoğu’daki itibarı yerle bir olmuştur” görüşünü savundu.

 

Okutan sözlerini Türk İslam Ülküsü’nün mimarı Seyyit AhmetArvasi’nin

“Bu dava özüdür İslamiyet’in

Bu dava ümidi mazlum milletin,

Bu dava her şeyden, her şeyden çetin,

Bu yolda dert, hüzün, gurbet bizimdir” dizeleriyle noktaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YETTİ, GARİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı