Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 02:08
 
TURİZME BELEDİYE BAŞKANI VE REKTÖR SAHİP ÇIKIYOR
TURİZME BELEDİYE BAŞKANI VE REKTÖR SAHİP ÇIKIYOR
TURİZM Haberi
TURİZME BELEDİYE BAŞKANI VE REKTÖR SAHİP ÇIKIYOR

14.06.2018 tarihinde göreve başlayan il Kültür ve Turizm MüdürününTurizim ile ilgili bir faaliyetini göremedik. Isparta’nın meşhur gülünü çiçeği burnunda Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen tanıtıyor. Lavantayı, en son olarak zambağı oradaki yöre halkı kendi imkanlarıyla tanıtıyor. Fakat ne hikmetse İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortalarda bile görünmüyor.  

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN GÜL ZAMBAK LAVANTA BAHÇELERİNDE 

Hafta sonu Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, gül tarlalarına giderek ulusal medyada gülü tanıttı. Tarlaya girerek gül topladı. Ropörtajlar yaptı. Ulusal basında bu haber ülke genelinde geniş yer buldu. Öte yandan yine Isparta Belediyesi olarak Isparta’nın tarihi ve kültürel özelliklerini ön plana çıkarıyor. Isparta’nın tanıtımı için çaba sarf ediyor. Kentin neredeyse 4 mevsimi turist çekmek için ideal bir yer. Ancak memlekete ne gelen var ne giden. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü elini taşın altına koyup artık Isparta’nın tanıtımı için gece gündüz çalışması gerekiyor. Yapılan çalışmaları da basınla paylaşıp daha çok kitleye ulaştırması tanıtım için çok gerekli olacak.

MÜDÜR BEY

SDÜ ISPARTA'NIN TANITIMI İÇİN ÖZEL KİTAP HAZIRLADI

Öte yandan üniversite de Isparta için farklı farklı çalışmalar yapıyor. İşte en son örneği; Süleyman Demirel Üniversitesi, Isparta'nın değerlerine, kültürel mirasına sahip çıkıyor. SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Çarıkçı'nın talimatları doğrultusunda şimdi de Antik Dönemden Günümüze Isparta'nın Kültürel Mirası Kitabı hazırlandı. Kitapta, Isparta'nın kültürel mirası anlatılıyor.  

Yorum Haber 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TURİZME, BELEDİYE, BAŞKANI, VE, REKTÖR, SAHİP, ÇIKIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı