Haber Detayı
23 Mart 2015 - Pazartesi 18:30
 
TEŞEKKÜRLER İLKER HOCAM
Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hasan İbicioğlu 09/01/2012 - 25/06/2013 tarihleri arasında İletişim Fakültesi Dekanlığı ve 08/06/2011 tarihinden bu yana Akademik ve İdari İnsan Kaynaklarında yaptığı yapılanmadan, Rektör danışmanlığı görevindeki katkılarından dolayı Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı'ya teşekkür beratı verdi.
GÜNDEM Haberi
TEŞEKKÜRLER İLKER HOCAM


Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hasan İbicioğlu 09/01/2012 - 25/06/2013 tarihleri arasında İletişim Fakültesi Dekanlığı ve 08/06/2011 tarihinden bu yana Akademik ve İdari İnsan Kaynaklarında yaptığı yapılanmadan, Rektör danışmanlığı görevindeki katkılarından dolayı Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı'ya teşekkür beratı verdi. 

19/03/2015 tarihinde Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'nun imzasıyla, Genel Sekreter Hikmet Şahin ile diğer Daire başkanları ve şube müdürleri ve şeflerce paraflanarak, Çarıkçı'ya gönderilen Teşekkür Beratında;

''Rektörlük yaptığım süre içerisinde akademik çalışmalarınız yanında 09-01-2012 
 25-06-2013 tarihleri arasında yaptığınız iletişim fakültesi Dekanlığı ve 08-06-2011 tarihinden bu zamana kadar Akademik ve idari insan kaynakları yapılanmasında yapmış olduğunuz Rektörlük Danışmanlığı görevinizdeki hizmetlerinizden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki akademik çalışmalarınızda başarılar dilerim'' dedi.


AKADEMİK VE İDARİ İNSAN KAYNAKLARI YAPILANMASI NASILDI?

Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ile birlikte hareket ederek, Rektörlük seçimlerinin kazanılmasında İbicioğlu'nun yanında yer alan Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı 08-06-2011 tarihinden itibaren  Akademik ve idari insan kaynakları yapılanmasında da rektör İbicioğlu'na danışmanlık görevi yaptı. 

Bu süreçte tüm yurtta hatta hükümette dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan dahil bütün büroksiyle içli dışlı olan Fetullah Gülen hareketine mensup kişiler Süleyman Demirel Üniverstesinde de yer buldu.  

Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'nun  Akademik ve idari insan kaynakları yapılanmasında danışmanlık aldığı ve 20 Nisan 2015 tarihinde yapılacak olan Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlük seçimleri için aday olan Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı bu dönemde Süleyman Demirel Üniverstesine katılan personelin sorumluluğunu kabul etmedi. Çarıkcı yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada bu konuyla ilgili şunları söyledi. 

İFTİRA
 SDÜ’ye kurulduğu yıl Araştırma Görevlisi olarak girdim. Ve hâlâ devam ediyorum. 28 Şubat sürecinde en büyük eziyetleri çekmiş biriyim. 2 yıl kadro alamadım. Paralelcilerden 28 Şubat’ta eziyet yaşamış bir kişi bile olmadı. Ayrıca eşim de 28 Şubat dönemi üniversiteyi bırakmak zorunda kaldı.

‘Paralelci’ iftirası ne yapsalar bana yapışmaz. 
Artık gizlenme yöntemleri şu: Paralelciler, paralelci olmayanları paralelci diye yaftalamaya çalışıyorlar. Gaye kendilerini gizlemek. İletişim Fakültesi için Galatasaray Üniversitesi’nden Doktora yapan arkadaş getirdim. Paralelci değil diye almadılar. İstifa etim. Başörtüsünü açmamak için üniversiteyi bırakmış bir aileyiz' diye konuştu. 

O DÖNEM ALINAN PARELELCİLERLE MÜCADEDELE ETTİM

Rektör Prof. Dr. İbicioğlu, 17 Aralık'tan sonra SDÜ'de paralel temizliği yaptığını söyledi.
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, hakkında çıkan 'Paralel Yapı mensubu' iddialarına SABAH Akdeniz'de cevap vermişti. 

SABAH Akdeniz Yazı İşleri Müdürü Talip Yüksel ile Haber Müdürü İbrahim Okumamış'ın hakkındaki iddialarla ilgili sorularını yanıtlayan İbicioğlu, Paralel Yapı ile hiçbir ilişkisi olmadığını, 17 Aralık süreci ile birlikte SDÜ'de paralel yapıya karşı mücadele başlattığını anlattı. Rektörlük seçimi öncesi her gruptan destek aldığını ve rektör olduktan sonra destek aldığı grupların işaret ettiği isimleri yönetim kadrolarına getirdiğini belirten İbicioğlu, "Fakat 17 Aralık sonrası Rektör Yardımcısı Numan Tamer'i Paralel Yapı mensubu olduğu için hemen görevden aldım. Dekanlar içerisinde, 23 tane MYO müdürü ve daire başkanları içerisinde bir tane Paralel Yapı mensubu kalmadı. Bu konuda devletin bir politikası var. Milli Güvenlik Kurulu'nda kararlar alındı. Bizim üniversitemizde yönetim kadrosunda bulunanlar ile ilgili hiç kimse bunlar Paralel yapıdandır diyemez" dedi. 

MERKEZİ YERLEŞTİRME 
Üniversiteye yapılan alımlar ile ilgili açıklamalarda bulunan İbicioğlu, "Biz asistanlarımızı ÖYP'den alıyoruz. YÖK ilan ediyor, merkezi yerleştirmeden bize geliyor. Dışarıdan aldığımız birkaç adam var. Bunların içerisinde cemaat bağlantılı olabilecek kişiler de var. Evet, biz Paralel Yapı mensubu adam aldık ama bunları Paralel Yapı istediği için almadık, ikili ilişkilerimiz ve ihtiyacı göz önüne alarak alımları yaptık" ifadelerini kullandı. 

GÖREVLERİNİ YENİLEMEDİM 
Paralel Yapı'nın yurt dışındaki uzantısı üniversitelere rektör olarak atanan öğretim görevlileri hakkında da bilgi veren İbicioğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: "Okullara görevlendirilen Mesut Akgün, Hüseyin Badem, Ercan Tunç, bunların hepsi eski Rektör Metin Lütfü Baydar zamanında gönderilmiş ve benim görevlerini yenilemediğim kişiler. Bunlar SDÜ'nün kadrolu profesörleri. Ayrıca bizim görevlendirme yapmamız yetmiyor, YÖK onaylamasa bunlar gidemez. Bana kalsa keşke bu insanlar üniversiteden gitsin, ayıklansınlar ve üniversite rahat etsin." 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEŞEKKÜRLER, İLKER, HOCAM,
Yorumlar
Haber Yazılımı