Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 10:56
 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. ISPARTA 1. İCRA DAİRESİ 2019/7531 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İHALE İLANLARI Haberi
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ISPARTA
1. İCRA DAİRESİ
2019/7531 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Isparta İl, Merkez İlçe, 1095 Ada, 3 Parsel, İSTİKLAL 1            Mahalle/Köy, 17 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz borçlu adına tam hisseli, arsa payı 1/24, taşınmazın içine girilememiştir, keşif tarihinde apart daire olarak kullanıldığı, inşaat ruhsat beyannamesinde 32 m2 olduğu, ısparta şehir hastanesine, defterdarlığa, sanayi sitesine yakın konumdadır, dış kapısı çeliktir, daire          kombili kaloriferle ısıtılmaktadır, elektriği, doğalgazı , kanalizasyon ve suyu mevcut olan mesken belediye hizmetleri ve kamu altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır, 6306 sayılı kanun gereğince riskli yapıdır, daha fazla bilgi dosyasındadır.
Adresi : İstiklal Mh. 1114 Sk. No.11 Kat.2 Daire.17  Merkez / ISPARTA
Kıymeti : 165.000,00 TL // KDV Oranı : 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi 
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 09/06/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : ESKİ ADLİYE ZEMİN KAT İHALE SALONU ISPARTA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma           tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif                          verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları           toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,     rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale    olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu        miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir.     Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan           alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet               tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi    takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği    takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,            başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7531 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2020             VİNO:19.03.2020/251
Kaynak: Editör:
Etiketler: TAŞINMAZIN, AÇIK, ARTIRMA, İLANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı