Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 10:43
 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. ISPARTA 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/12 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İHALE İLANLARI Haberi
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ISPARTA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Isparta İl, Merkez İlçe, 8515 Ada, 7 Parsel, Lagus Mahalle/Köy, Bayırlar Ulukuz Mevkii, Taşınmaz Işıkkent mahallesinde köşe parsel olup, güney cephesi 7 metre genişliğinde yol olan 4703 sokağa, batı cephesi 243 caddeye bakmakta, kuzey cepheden 1 ve 2 nolu parsellere, doğu              cepheden 6 nolu parsele komşu, boş olup üzerinde yapı bulunmamakta, üzüm bağı olarak işlem görmekte, topografik yapısı düz, imar planı içinde, yakın çevresinde yapılaşmalar, okul, cami ve park bulunmakta, şehir merkezine yaklaşık 6000 mt.mesafede, elektrik, su ve kanalizasyon gibi her türlü belediye alt yapı    hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : 243 cadde ile 4703 sokağın kesiştiği yer
Yüzölçümü : 727,42 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 254.597,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Isparta Adliyesi 2.Katta bulunan Sulh Hukuk Mahkemeleri Satış Memurluğu odası No:23
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma              tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif                          verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları           toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,         rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale    olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu        miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden             muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi    takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği     takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,            başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2020
Bu evrak 5070 sayılı kanun hükümlerine uygun olarak elektronik imza ile imzalanmıştır.
İİK m.126 :İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. Bu örnek bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir. VİNO:14.02.2020/124
Kaynak: Editör:
Etiketler: TAŞINMAZIN, AÇIK, ARTIRMA, İLANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı