Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 23:16
 
Tam 100 kişi raporlu
Tam 100 kişi raporlu
GÜNDEM Haberi
Tam 100 kişi raporlu

Tam 100 kişi raporlu

Başkan Başdeğirmen: Seçimden sonra izin aldılar,

İzin bitince de sürekli rapor alıyorlar

Isparta Belediyesi’nde çalışan yaklaşık 100 personel seçimden sonra izin kullandı. Ancak izinleri bittikten sonra geri dönmediler. Çünkü iddiaya göre söz konusu 100 personel rapor aldı. Ortaya çıkan bu tablo karşısında Belediye Başkanı Başdeğirmen'in  İl Sağlık Müdürlüğünden konuyla ilgili inceleme başlatılmasını istedi.

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerin ardından Isparta Belediyesinde görev yapan 100 personel izin aldı. Ancak söz konusu personel izin bittikten sonra görevine geri dönmedi. Görevine geri dönmeyen 100 personel daha sonra rapor aldı.

Belediye Meclisinde konuyu gündeme getiren Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 100 kişinin rapor almasıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'nün bir inceleme başlattığını ifade etti. Başdeğirmen, ‘100 personel raporlu aradım sağlık müdürünü bu nasıl oluyor da bu kadar rahat rapor alınabiliyor diye sordum  gül köşkünde çalışanlar tazminat alabilmek için hemen gidip 1 saatte rapor alıp geliyorlar. Hasta olmayan bir kişiye rapor nasıl veriliyor sağlık müdürünü aradım müdür beyde o kişilerin isimlerini bize gönderin bizde incelemesini yapalım bizde gönderdik şuanda raporlar inceleniyor rapor veren doktorlar inceleniyor hasta olmadan bu raporu alan kişiler neye dayanarak rapor almışlar incelemeleri yapılıyor. Hasta olmayan sağlıklı 100 kişi bunların hepsi seçimden sonra yıllık izinlerini aldılar izinleri bitti şimdi de rapor almaya başladılar gelmek istemiyorlar geriye biz kimseye bir şey demedik.’    

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tam, 100, kişi, raporlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı