Haber Detayı
25 Ocak 2016 - Pazartesi 15:42
 
Senirkentliler Yurt Projesine Bu Yıl Başlayacak
Yükseliş Vakfı’nın hafta sonu yapılan kongresinde mevcut başkan R.Ziya Örmeci ve ekibi yeniden göreve seçildi.
İLÇELER Haberi
Senirkentliler Yurt Projesine Bu Yıl Başlayacak

Yükseliş Vakfı’nın hafta sonu yapılan kongresinde mevcut başkan R.Ziya Örmeci ve ekibi yeniden göreve seçildi. Hayırsever Doğan Ay tarafından Çünür’de bağışlanan arsa   üzerine  Üniversite öğrencileri için yurt yerine apart yapılması ve buradan vakfa aylık 11 bin lira gelir sağlanması da kongrede ele alınan konular arasında yer aldı.

 

Senirkent Yükseliş Vakfının seçimli Genel Kurulu, geçtiğimiz gün Isparta’daki vakıf bürosunda gerçekleştirildi. Genel Kurula, Vakfın eski başkanları olan Baro eski Başkanı Av. Faik Yıldız ve Türk Ocakları Şube Başkanı Dr. Levent Başyiğit’in yanı sıra Konya Ispartalılar Derneği Başkanı Ramazan Alan ve çok sayıda Senirkentli katıldı. Genel kurulda divan başkanlığını Senirkent eski Belediye Başkanlarından Avukat Necati Şahin yaptı.  Vakfı faaliyet raporu Vakıf Sekreteri Şaban İliksiz tarafından okundu. Faaliyet raporunda Yükseliş Vakfının 76 öğrenciye 8 ay boyunca aylık 100’er lira burs desteğinde bulunduğu belirtilerek, burs desteğinde bulunanlara teşekkür edildi. Ayrıca Senirkent Yükseliş Vakfı olarak aynı anda 2453 Senirkentliye kısa mesaj gönderilerek Senirkentlilerin vefat, düğün, açılış vb. konularda haberdar olmasının sağlandığı kaydedildi.

Örmeci Ve Ekibi Güven Tazeledi

Daha sonra faaliyet raporu hakkında Vakıf üyeleri görüş ve önerilerini dile getirdiler.  2016 yılı tahmini bütçesinin de 150 bin lira olarak kabul edildiği Senirkent Yükseliş Vakfının genel kurulunda açık oylama ile yapılan seçim sonunda mevcut yönetim üçüncü kez göreve seçildi. R.Ziya Örmeci başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Ramazan Ziya Örmeci, Mehmet Fidan, M.Ali Karcı, Şaban İliksiz, Erdal Ulukan,  Müjdat Umutlu ve Erkan Türker. 

Örmeci Çalışmalara İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Seçim sonunda söz alan Vakıf Başkanı R.Ziya Örmeci, Vakfa önemli gelir sağlamayı amaçlayan Çünür’deki yurt projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Buranın parselini büyüttüklerini ve hesapta olmayan bazı gecikmelerden dolayı yurt projesine başlamanın geciktiğini ifade eden Örmeci,  arsanın tapusunu aldıklarını ve en kısa sürede temelini atmayı amaçladıklarını söyledi. Örmeci, bu inşaatın yap-işlet-devret modeliyle mi yoksa vakıf imkanlarıyla mı yapılacağına ilişkin daha sonra bir kongre daha yaparak bu konuda üyelerin görüşlerini alacaklarını ve buna göre karar vereceklerini söyledi. Örmeci, söz konusu yurt arsasının proje ve imar işleriyle yakından ilgilenen Belediye Meclis Üyesi  Şenel Karakaya’ya da teşekkür etti.

Kermes Ve Kış Etkinliği Düzenleyeceğiz

Örmeci, önümüzdeki günlerde Vakfın Hanımlar Komisyonu tarafından düzenlenecek bir kermes açmayı düşündüklerini ve böylece vakfa gelir sağlamayı amaçladıklarını söyledi.  Ayrıca gelen talep doğrultusunda geçtiğimiz yıl düzenledikleri kış pikniği ve sabah kahvaltısı programlarını bu yıl tekrar düzenlemeyi amaçladıklarını kaydeden Örmeci, zaman zaman tertipledikleri gezi programlarının da devam edeceğini sözlerine ekledi.

Önemli Olan Vakfa ‘Akar’ Sağlamak…

Bu arada Senirkent Yükseliş Vakfı’nın yurt projesi hakkında kongreye katılanları bilgilendiren Vakıf ikinci başkanı Mehmet Fidan ise, geçmiş yıllarda Hacı Doğan Ay tarafından Çünür’de bağışlanan arsa üzerine yapmayı planladıkları yurt projesinin amacının Vakfa sürekli akar yani gelir sağlamak olduğunu hatırlattı. Isparta Belediyesi’nde sözkonusu arsa ile ilgili yapılan işlemler sonunda 650 m2 lik arsanın 705 m2’ye ulaştığını ve önümüzdeki günlerde askıya çıkacak olan 18 uygulaması ile bu alanın 805 m2 ye çıkacağını ifade eden Fidan, bu durumun sevindirici bir gelişme olduğunu kaydederek bu konudaki çabalarından ve yardımlarından dolayı Isparta Belediye Meclis Üyesi Senirkentli Şenel Karakaya’ya teşekkür etti. Fidan, mevcut alana büyük ihtimalle apart yapmayı düşündüklerini ancak bu konudaki kararın daha sonra verileceğini belirterek 2+1 şeklinde yapılacak olan toplam 22 daireli apart projesi ile vakfa aylık 11 bin lira gelir sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Fidan, apart inşaatının yapımının 1 milyon lirayı geçeceğini ifade ederek bu konuda Senirkent MYO yapımında olduğu gibi yine Senirkentli hayırsever hemşehrilerinden destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Şahin’den Senirkentli Bürokratlara Çağrı

Senirkent eski belediye başkanlarından olan ve kongrenin divan başkanlığını yapan Avukat Necati Şahin’de Senirkent’in daha da büyüyüp gelişmesi noktasında her Senirkentliye büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü belirterek özellikle şuanda kamuda önemli görevlerde bulunan Senirkentli bürokratların da ilçenin sorunlarıyla daha çok ilgilenmeleri gerektiğini ifade etti.

Öte yandan, Şahin, kongrenin dilek ve temenniler bölümünde  herkese tek tek söz vererek görüşlerini aldı. Şahin, bu tür kongrelerin sorunların ve isteklerin dile getirileceği ortamlar olduğunu belirterek bu nedenle kongreye katılan herkesin konuşmasını istedi ve herkesin tek tek düşüncelerini paylaşmasına imkan tanımış oldu.

Vakıf Yönetim Kurulu Şu İsimlerden Oluşuyor

Senirkent Yükseliş Vakfı Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:  Başkan Ecz. Ramazan ZiyaÖrmeci, 2. Başkan Mehmet Fidan, Muhasip Mehmet Ali Karcı, Sekreter Şaban İliksiz,  Üye Erdal Ulukan, Üye Erkan Türker ve Üye Müjdat Umutlu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Senirkentliler, Yurt, Projesine, Bu, Yıl, Başlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı