Haber Detayı
02 Nisan 2015 - Perşembe 21:58
 
SIRADAN VEKİL OLMAM
- Haberi
SIRADAN VEKİL OLMAM

MHP Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Uçman,  Kanal 32 TV’de yayınlanan Tarkan çetin'in sunduğu  Isparta’da Ne Var Ne Yok programına katıldı. Konuşmasının başında İstanbul Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın,  hain bir saldırı sonucu bölücü terör örgütü mensupları tarafından öldürülmesiyle ilgili üzüntüsünü dile getiren Uçman, Bu hain saldırıda kurşunların asıl hedefi Türkiye Cumhuriyeti’dir. Türk adaletinin kanı akıtılmış, tüm vatandaşlarımız hedef alınmıştır. Şiddete yatırım yapan, efendileri namına tetik çeken, siyasi maksatlarla kullanılan eli kanlı canavarlar yeniden öldürme sahnesine çıkmışlardır. MHP iktidarında bunlara izin verilmeyecek. Bu oyunları bozmaya geliyoruz” dedi.

 

UÇMAN HALK ADAMIDIR

Kendisinden bahseden Uçman, “Hüseyin Uçman, Yakaören’de doğmuş, Isparta’nın mayasıyla yoğrulmuş, bu memleketin suyunu içmiş, ekmeğini bu memleketten çıkarmış Isparta için herşeyini verebilecek nitelikte bir halk adamadır. Biz kutsal davamız olan Ülkücü Milliyetçi Hareketle yoğrulduk. Uzun yıllardır teşkilatın her kademesinde bu davanın bir neferi olduk. Bu dava uğrunda yapamayacağımız hiçbir şey yok. Cenabı hak nasip etti,milletvekilliğine bu dava için, bu memleket için, insanımıza hizmet için talip olduk.  Halkın adamıyız dedik. Halka hizmete talibiz. Allah nasip eder milletvekili olursak bir sözümüz var

TBMM’deki  makam benimdeğil, Isparta’nın olacak. Artık Isparta’dan gelen hemşehrilerim milletvekili kapılarında beklemeyecek, ben onların kapısında bekleyeceğim. Onların ücretsiz konaklayacağı bir misafirhane olacak. Sıradan bir vekil olmayacağım. Ben dokunulan ulaşılan vekil olacağım” dedi.

BENİM TARAFIM BELLİ

Bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün garantisinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu belirten Uçman, “ 7 Haziran seçimleri, sıradan bir seçim değildir.  Önümüzdeki seçimler milletimiz adına var olup olmama mücadelesidir. 7 haziran’da vatan sevgisiyle yanıp tutuşanlar bir yanda, iktidar hırsına yenik düşüp milleti bölünmeye sürükleyenler diğer yanda olacaktır.  7 Haziran’da benim tarafım bellidir. ben,haramzadelerden, yetim hakkı yiyenlerden, vatanımı bölmek isteyenlerden hesap sormak için milletin vekilliğine adayım. Biz hem bunların hesabını sormaya hemde Ispartamızın kaybettiklerini geri almaya ve bu memleketin hak ettiği hizmetleri kazandırmak için asıl olan milletin vekaletine talibiz” şeklinde konuştu.

 

SIKILMADIK EL ÇALINMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ

Halkın Adamı sloganıyla yola çıktıklarını belirten Uçman,“Sıkılmadık el,  çalınmadık kapıbırakmayacağız dedik. Ve Allah’a binlerce şükürler olsun ki, bu süreçte pek çokkesimle bir araya geldik. Neden MHP’nin bu dönem iktidar olması gerektiğini,milletin umudunun MHP olduğunu anlattık. Sıradan bir vekil olmayacağımızı söyledik.  Halkın içinden geldik. Bize de aday adaylığımızı açıklamak halkın içinde nasip oldu. Isparta’da bugüne kadar görülmemiş bir kalabalıkla miting havasında bir aday adaylığı açıklaması yaptık. Yetmedi bu süreçte seçim büromuzu da aynı havayla halkla birlikte açmaşerefine nail olduk. Şimdi, yolumuz uzun. Bu yüzden bize durmak yok. Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli uykuorucu tutarken, bize uyumak haram.  Bunedenle 7 Haziran’a kadar uyku orucu tutuyoruz. 7 Haziran’a kadar çalışacağız. Ulaşamadık kimse bırakmayacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SIRADAN, VEKİL, OLMAM,
Yorumlar
Haber Yazılımı