Haber Detayı
13 Eylül 2021 - Pazartesi 09:48
 
Pozitif vaka çıkan sınıf kapanmayacak
Pozitif vaka çıkan sınıf kapanmayacak
GÜNDEM Haberi
Pozitif vaka çıkan sınıf kapanmayacak

Milli Eğitim İl Müdürü Ramazan Büyükküpçü:

Pozitif vaka çıkan sınıf kapanmayacak

 

Türkiye’de yeni eğitim öğretim yılı 6 Eylül’de yüz yüze olarak başladı. Peki, okullarda öğrenciler ya da öğretmenlerde koronavirüs görülmesi halinde nasıl bir yol çizilecek? Öğrenciler, öğretmenler ve okul personellerin sağlıkları için ne tür tedbirler alınıyor? Bu soruları Milli Eğitim İl Müdürü Ramazan Büyükküpçü açıkladı.

 


2021 – 2022 eğitim öğretim yılı koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir aranın ardından 6 Eylül’de yeniden yüz yüze eğitimle başladı. Özellikle yeni vakaların da görüldüğü bugünlerde akla “Öğrenciler ya da öğretmenlerde koronavirüs görülmesi halinde nasıl bir yol çizilecek? Sorusu geliyor. Milli Eğitim İl Müdürü Ramazan Büyükküpçü merak edilen bu soruyu yanıtladı. Büyükküpçü,  “Sınıflardan birisinde pozitif bir çocuk çıktığı zaman bütün sınıfı evlerine göndermeyeceğiz. Hemen takibini yapıyoruz o sınıfın ateşlerinin ölçülmesi ve diğer endikasyonlarının ortaya çıkıp çıkmayacağının takibini yapıyoruz. Eğer yapıldığında bizim olabilir şüphesine götürecek endikasyonlar var ise bu noktada sağlık müdürlüğü ile bağlantılı olarak tedbirlerimizi alıyoruz gerekirse o sınıfı tatil ediyoruz. Öğretmende çıkması durumunda öğretmen derslerini evinden eba üzerinden devam ettirecek eğitimde ise asla aksama olmayacak. İster dijital ortamda ister yüz yüze eğitimlerimiz devam edecektir.

Okullarımızda maske mesafe ve hijyen kurallarına üst düzeyde uyuluyor

Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde alınan tüm tedbirlerin okulların başlamasıyla birlikte devam ettiğini belirten İl Müdürü Ramazan Büyükküpçü, alınan tedbirleri şu şekilde sıraladı. Büyükküpçü, “Okullarımız 6 Eylülden itibaren eğitim öğretime başladı eğitim öğretim tüm kademeleriyle birlikte başladı yaklaşık olarak 69 bin öğrencimiz şuanda okullarına devam ediyor. Bu anlamda okullarımızda açılmadan önce aldığımız tedbirlerin hepsi aynı şekilde süreklilik halinde devam ediyor okullarımızın giriş çıkışlarında kontrollerimiz mutlaka var dezenfekte etme anlamında yapılması gereken tüm el dezenfektasyonlarımız devam ediyor, maske dağıtımımızda problemimiz yok öğrencilerimize yetecek kadar maske tedarikimiz yapılmıştı zaten bu pandemi devam edinceye kadar devam edecek bakanlığımızın aldığı karar gereği biz çocuklarımızı sağlıklı bir okulda eğitim yapabilmeleri için elimizden geleni yapacağız.” Şeklinde açıklamada bulundu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pozitif, vaka, çıkan, sınıf, kapanmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı