Haber Detayı
12 Mayıs 2022 - Perşembe 00:02
 
Özel öğrencilerin mutlu günü
Özel öğrencilerin mutlu günü
GÜNDEM Haberi
Özel öğrencilerin mutlu günü

 

Engelliler Haftası dolayısıyla Isparta Belediyesi tarafından Özel Eğitim Meslek Okulu ve Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda gerçekleştirilen programda özel öğrenciler gönüllerince eğlendiler.

 

Isparta Belediyesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası programlarına devam ediyor. Belediye Engelliler Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanan program dahilinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu kapsamda Özel Eğitim Meslek Okulu ve Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda özel öğrencilere yönelik etkinlik gerçekleştirildi. Isparta Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından okul bahçesine kurulan balon parkta çocuklar gönüllerince eğlenirken, şarkılar eşliğinde de dans ettiler. Tandem bisiklet keyfi yaşayan öğrenciler basketbol oynadılar, halat çekme yarışması yaptılar. Etkinlik alanında öğrencilere pamuk şeker ikram edildi. Özel öğrenciler etkinliklerden dolayı çok mutlu olduklarını belirtirken, aileleri de böyle güzel bir gün hazırlanması dolayısıyla Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler.

 

Özel öğrenciler, etkinliklerin çok güzel olduğunu belirterek, “Engelliler Haftasını kutluyoruz. Çocuklar olarak Engelliler Haftasını çok seviyoruz. Basketbol oynadık, dans ettik, pamuk şeker yedik. Etkinlikler çok güzel, beğendik” dediler.

 

Aileler de Isparta Belediyesi ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e okulda gerçekleştirilen etkinliklerden dolayı teşekkür ettiler. Aileler, “Çocuklarımız çok eğlendi ve çok mutlu oldular. Teşekkür ederiz” diye konuştular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, öğrencilerin, mutlu, günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı