Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 10:35
 
Önemli olan Rakamlar Değil, icraat
Önemli olan Rakamlar Değil, icraat
GÜNDEM Haberi
Önemli olan Rakamlar Değil, icraat

2019 yılı dördündü dönem İl Koordinasyon Kurulu Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun başkanlığında toplandı. Toplantıda 2019 yılı ilk 9 ayında yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler verildi. Vali Seymenoğlu sunum yapan daire müdürlerinden rakamlara takılıp kalmak yerine yapılanları somut bir şekilde anlatmalarını istedi.
 
2019 yılının dördüncü il koordinasyon toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda 2019 yılının dokuz ayında yapılan yatırımların genel bir değerlendirmesi yapıldı. Valilik Göl Toplantı salonunda Vali Ömer Seymenoğlu başkanlığında saat 11.00’de başlayan toplantıya; İlgili Vali Yardımcısı, Kaymakamlar, Daire Müdürleri, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile İlgili Sivil Toplum Örgütlerinin başkan ve temsilcileri katıldı.
VALİ SEYMENOĞLU; “İLİMİZ YATIRIMLARINI VE
SEKTÖREL GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRECEĞİZ”
Toplantıya Başkanlık eden Vali Ömer Seymenoğlu, toplantının açış konuşmasında il genelindeki yatırımlar hakkında açıklamalarda bulunarak; “2019 Yılının Dördüncü Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantımıza hoş geldiniz. İlimiz yatırımlarını ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlar arası işbirliği ile koordinasyonu sağlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Yapacağımız bu toplantının İlimiz, Ülkemiz ve vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyor, hepinizi en içten dileklerimle selamlıyorum.
“AMAÇ, KURUMLAR ARASI KOORDİNASYONU
SAĞLAYARAK İŞ VERİMİNİ ARTIRMAK”
İl Koordinasyon Kurulu Toplantılarında kamu hizmetlerinin kalitesinin ve standartlarının yükseltilmesi, kamu yatırım ödeneklerinin kullanımında etkinliğin ve verimliliğin arttırılması öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu hedefler doğrultusunda amaç, kamu yatırımlarına ayrılan kaynakları öncelikle sosyal ihtiyaçları giderecek ve üretken faaliyetleri destekleyecek altyapı alanlarına yönlendirip, kamu yatırımlarının etkin, verimli ve zamanında gerçekleştirilmesini sağlamaktır. İl Koordinasyon Kurulu Toplantıları bu nedenle büyük önem taşımaktadır. Bu toplantımızda; Kuruluşlarımızın 2019 yılı Eylül ayı sonu itibariyle İlimizde uyguladıkları projeler ile ilgili değerlendirmeler, varsa sorunlar ve çözüm önerileri görüşülecektir.
İŞTE ISPARTA’NIN 9
AYLIK YATIRIM BİLANÇOSU
Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın İl Yatırım Takip Sistemine girdikleri verilere göre 01 Ocak 2019 – 30 Eylül 2019 tarihi itibariyle, dokuz aylık dönemde yapılan çalışmaların genel değerlendirmesi şöyledir; 2019 yılında İlimizde kamu kuruluşlarımız ve mahalli idarelerimizce proje bedelleri toplamı 3 milyar 452 milyon 826 bin 920 TL olan 748 adet proje üzerinde çalışılmıştır. Bu projelere 2019 yılı ilk dokuz aylık döneminde 685 milyon 059 bin 480 TL ödenek ayrılmış ve bu ödeneğin 463 milyon 598 bin 160 TL’si harcanarak, yılı harcama oranı 68 olarak gerçekleşmiş, 47 oranında fiziksel gerçekleşme sağlanmıştır.
PARANIN 75’İ HARCANDI,
61 FİZİKSEL GERÇEKLEŞME SAĞLANDI
Yatırımcı kamu kuruluşlarımız 2019 yılı Eylül ayı sonuna kadar proje bedelleri toplamı 3 milyar 130 milyon 369 bin 650 TL olan 489 adet proje üzerinde çalışmalarını yürütmüşlerdir. Bu projeler için 2019 yılı ilk dokuz aylık döneminde toplam 526 milyon 594 bin 990 TL ödenek ayrılmış, bu ödeneğin 392 milyon 441 bin 770 TL’si harcanarak, yılı harcama oranı 75 olarak gerçekleşmiş, 61 oranında fiziksel gerçekleşme sağlanmıştır.
“İLİMİZE HİZMET İÇİN AZAMİ GAYRET
SARFETTİĞİNİZE İNANIYORUM”
Bölge Müdürlerimizin, daire amirlerimizin ve Belediye Başkanlarımızın azami gayretleri sarf ettiklerine inanıyorum. Kamu Kuruluşlarımız, bundan sonraki çalışmalarında da yatırımlarımızın istenilen seviyeye ulaşması için tüm imkânların seferber edilerek, yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde sorunları çözmeye yönelik projelerin hazırlanmasına, İlimiz ve ilçelerimizin ekonomik ve alt yapı olarak gelişmesine gereken desteği vereceklerdir.
“HEDEF; DAHA ETKİN BİR ANLAYIŞ
İLE VATANDAŞA HİZMET ETMEK”
Bu bağlamda; yapılan çalışmalarda emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarda da tüm yatırımcı kuruluşlarımızın vatandaşımıza daha etkin hizmet verme anlayışı içinde olacağına inanıyorum. Kuruluşlarımızın 2019 yılı ilk dokuz aylık döneminde yapmış oldukları çalışmalar ve önümüzdeki dönemlerde yürütülecek çalışmalar ile ilgili kurula bilgi sunmak, yatırımların ve hizmetlerin yürütülmesi sırasında karşılaşılan sorunların çözümü ve koordinasyonun sağlanması için sözü siz değerli üyelere bırakıyorum” dedi.
VALİ’DEN DAİRE
MÜDÜRLERİNE UYARI!
Vali Ömer Seymenoğlu konuşmasının sonunda, daire müdürlerine sunumlarını yaparken daha öz ve sade bir şekilde, rakamlara boğulmadan sunum yapmalarını isteyerek; “Böylece hem zamandan tasarruf sağlamış oluruz hem de konuyu herkes anlamış olur” dedi.
YATIRIMLARINI ANLATTILAR…
Toplantıda Vali Ömer Seymenoğlu’nun konuşmasının ardından, Süleyman Demirel Üniversitesi’nden başlamak üzere toplantıya katılan bölge müdürleri, il müdürleri, üniversiteler ve diğer kurum ve kuruluş temsilcileri kurumlarının yaptığı yatırımları sunum şeklinde toplantıya katılanlara anlattılar. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Önemli, olan, Rakamlar, Değil,, icraat,
Yorumlar
Haber Yazılımı