Haber Detayı
04 Eylül 2020 - Cuma 14:34
 
O Tesis Beş Yıl Hiç Çalıştırılmamış!
O Tesis Beş Yıl Hiç Çalıştırılmamış!
EĞİTİM Haberi
 O Tesis Beş Yıl Hiç Çalıştırılmamış!

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Belediye Sıvı Atık Tesislerinin kendisinden önceki dönemde beş yıl boyunca hiç çalıştırılmamış olduğunu tespit ettiklerini söyledi.  
 
Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, önceki akşam Kanal32 Televizyonu Anahaber Bültenine konuk olarak son günlerde Isparta’nın gündeminde olan kötü konunun giderilmesi çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
BAŞDEĞİRMEN; “O TESİSLER
5 YIL HİÇ ÇALIŞTIRILMAMIŞ”
Anahaber Bülteninde İsmail Altunbaş’ın sorularını yanıtlayan Başkan Başdeğirmen; “Sıvı Atık Tesisleriyle ilgili olarak ben şuna çok üzülüyorum. Oradaki arkadaşlar da fazla ilgilenmemişler. Ben göreve geldiğimde bunu gördüm. Evet, orası geçen 5 yılda çalışmamış. Orada 400 KW/Saat gücünde Elektrik Enerjimiz var. Onu da hiç çalıştırmamışlar. Bunun yanı sıra girişteki ‘Ayrıştırma Tesisi’ hiç çalışmamış. Dolayısıyla, şehirden gelen lağum suyu olduğu gibi arıtılmadan bahse konu dereye verilmiş. Belki arıtılmış olsaydı koku olacaktı ama bu kadar fazla olmayacaktı. Ama, arıtılmadığı için vatandaşlarımız yıllarca o keskin pis koku ile yıllardır yaşamışlar.
“ŞEHİRDEN GELEN PİS SUYU
KAPALI SİSTEME VERDİK”
Peki biz ne yaptık? Şimdi biz o suyu kestik. Kapalı sisteme verdik ve dolayısıyla o keskin koku gitti. DSİ ile de görüştük ve şuanda o kanal iş makinesiyle temizleniyor. O yaklaşık bir metrelik birikmiş katman oradan kaldırılıyor. İşte o zaman koku tamamen ortadan kalkmış olacak.
“KÖTÜ KOKU SORUNU TAMAMEN
ORTADAN KALKMIŞ OLACAK”
Öte yandan, iki ayrı proje yaptık ve sıvı atık tesislerimizin kapasitesini bugünkü nüfusa yetecek şekilde yapıyoruz ve böylece şehirden tesise gelen suyu da arıtarak kapalı sisteme vereceğiz. Böylece sorun tamamen ortadan kalkmış olacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , O, Tesis, Beş, Yıl, Hiç, Çalıştırılmamış!,
Yorumlar
Haber Yazılımı