Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 17:46
 
NASIL GİDECEK BU GÖBEK
NASIL GİDECEK BU GÖBEK
GÜNDEM Haberi
NASIL GİDECEK BU GÖBEK

Diyetisyen Dudu Merve Doğan; "Göbek bölgesinde oluşan yağlanma çoğu kişiyi rahatsız eder peki nedir bunun çözümü nedir? Bölgesel zayıflama sadece beslenme programını değiştirerek mümkün değildir buna ek olarak beslenme programınızı değiştirmeden bölgesel zayıflamak da mümkün değildir.

Peki ya karın egzersizleri göbek bölgesinde işe yarar mı dersiniz?

Bütün bu soruların cevabı aslında hayır. İhtiyacınız olan tek şey yaşam tarzı değişikliği. Peki bu yaşam tarzı değişikliğinin içerisinde neler var ve bu yağlardan kurtulmak için neler yapmalıyız?

Aslında yapmanız gerekenler çok basit. Uyku düzeninize dikkat edin. Yeterli  ve kaliteli uyku kilo vermenize yardım eder. Alkol, karın bölgesindeki yağlanmayı ciddi şekilde aktive eder. Stresten uzak durun. En önemli stres hormonu kortizol direkt olarak göbek bölgesindeki yağlanmadan sorumludur. Yedi saatten az uyku süresi karın bölgesindeki yağların artışıyla doğrudan alakalı olduğu araştırmalar ile gösterilmiştir. Sağlıklı beslenin. Hiçbir besinin tek başına mucizevi etkisi yoktur. Fakat size özel mucizevi bir beslenme programına sahip olabilirsiniz.

İletişim: 0543 834 14 34

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: NASIL, GİDECEK, BU, GÖBEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı