Haber Detayı
11 Eylül 2021 - Cumartesi 21:26
 
Milli Kurtuluş Gününde Milletin Değerleri Çiğnenmiştir
Milli Kurtuluş Gününde Milletin Değerleri Çiğnenmiştir
GÜNDEM Haberi
Milli Kurtuluş Gününde Milletin Değerleri Çiğnenmiştir

Memur – Sen Kadınlar Isparta Komisyonu Başkanı Semra Çöl, Balıkesir’in Edremit ilçesinde, ilçenin kurtuluş günü etkinliklerinde çarşaflı kadının zincire vurulduğunu icra eden temsili gösteriye sert tepki göstererek; “Milli kurtuluş gününde milletin değerleri çiğnenmiştir” dedi.

 

BAŞKAN ÇÖL; “YAŞANANLAR

KÖHNE ZİHNİYETİN BİR ÜRÜNÜ”

Edremit’te yaşanan bu olayın; toplumun değerlerinden soyutlanmış, yabancılaşmış ve kendilerini bu toplumun efendileri gören hastalıklı zihniyetin bir ürünü olduğunu ifade eden Memur – Sen Isparta Kadınlar Komisyonu Başkanı Semra Çöl, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşu kutlamasında yaşanan bu hadiseyi münferit bir olay ya da sembolik bir anlatımın yanlış anlaşılması olarak görmek mümkün değildir. Bu olay ülkemizde maalesef hala toplumun değerlerine saygı göstermekten uzak köhne zihniyetin varlığının göstergesidir. Hadiseye gösterilen haklı tepkileri anlamamakta ve çarpıtmakta ısrar eden tüm beyanatlar yok hükmündedir. Bu olayın bir “gelenek” olarak her sene gerçekleştirildiğini söylemek ise şecaat arz ederken sirkatin söylemek kabilindendir.

“AYNI ZİHNİYETİN TEMSİLCİLERİ

OLMASI SON DERECE MANİDAR”

Çarşaflı bir kadına parti rozeti takarak reklam yüzü yapanlar ve başörtülü işçinin başörtüsü fotoğrafta görünsün diye başına baret taktırmayanlarla, Edremit’te çarşafa hakaret edenler ve kendisinden istenen yardımı “tesettürlü bir kadın yanıma geldi” diyerek anlattığı anıyla iğrenç bilinçaltını faş edenlerin aynı zihniyetin temsilcileri olması son derece manidardır.

“ÜLKEYİ KAOSA SÜRÜKLEMEK

İSTEYEN HASTALIKLI ZİHNİYET”

Bu ülkede yıllarca başörtülü kadınlar en temel insan haklarından mahrum, her türlü aşağılama, ayırımcılık ve haksızlığa maruz kaldı. Geçmişte yaşanan bütün o zulümlerin müsebbibi, toplumsal değerlere yabancılaşmış ve kendilerini bu toplumun efendileri gören bu hastalıklı zihniyettir. Bugün tüm yaşanan o acıları hatırlattığımızda “Bunlar geride kaldı, sizlerin özgürlüklerinizin teminatı biziz, çünkü değiştik” diyenlere soruyoruz: Bu şekilde mi kavgalı olduğunuz toplumun inanç değerleri ile barışıyorsunuz? Bu şekilde mi başörtülü dindar kadınların haklarının arkasında duracaksınız?

Sizin bilinçaltınız tesettürlü olan her kadını köle olarak nesneleştiriyor ve bir kadının kendi iradesiyle inancının gereği olarak tesettürü tercih edebileceğini kabullenemiyor. Öte yandan kendinize tesettürlü kadınların kurtarıcısı olmak gibi akla zarar bir misyon biçiyorsunuz.

“ÇIKARIN ARTIK

ŞU AT GÖZLÜKLERİNİZİ”

Biz Memur – Sen Kadınlar Komisyonu olarak diyoruz ki; bu boş iddiaları ve din istismarını bir kenara bırakın öncelikle taşıdığınız ve en son Bolu ve Edremit’te hortlayan çarpık zihniyetinizle yüzleşin. Eğer at gözlüklerinizi çıkarıp etrafınıza bakar, o iflah olmaz kibrinizi bir kenara bırakırsanız bunu başarabilirsiniz. Sizler bu toplumun mayası olan inanç değerlerimizle kavga etmekte ve bir de bu kavganızın üstünü trajikomik açıklamalarınızla örtmeye çalışmaktasınız.

“NENE HATUNLARIN

EMANETİNE İHANET EDİYORSUNUZ”

Sizler kurtuluş günlerinde “gelenek” (!) haline getirdiğiniz bu rezilliklerle kurtuluş mücadelesi veren Nene Hatunların, Şerife Bacıların kemiklerini sızlatıyor onların bu millete bıraktığı emanete ihanet ediyorsunuz. Buradan açık ve net bir şekilde ilan ediyoruz: Bizler bu ülkenin inanç değerlerini taşımaktan gurur duyan kadınları olarak bu hadsizliğinize ve zorbalığınıza asla geçit vermeyeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli, Kurtuluş, Gününde, Milletin, Değerleri, Çiğnenmiştir,
Yorumlar
Haber Yazılımı