Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 22:26
 
Meclis Yetkiyi Başkan’a Verdi
Meclis Yetkiyi Başkan’a Verdi
GÜNDEM Haberi
Meclis Yetkiyi Başkan’a Verdi

Belediye Meclisi, mevcut yerini genişletmek isteyen Galericiler’in Galericiler Sitesine yeni işyerleri yapılması için Belediye ile Isparta Motorlu Kara Taşıtları Ticaret Merkezi Toplu İşyeri Kooperatifi arasında protokol yapılması konusunda Belediye Başkanlığı makamına yani Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e yetki verilmesine karar verdi.

Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantıları geçtiğimiz Cuma günü sona erdi. Belediye Meclis salonunda saat 14.00’te Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek karara bağlandı.

GALERİCİLERİN O TALEBİ

MECLİSTE GÖRÜŞÜLDÜ 

Meclis gündeminin dördüncü maddesinde bulunan; Belediyemiz ile S.S. Isparta Motorlu Kara Taşıtları Ticaret Merkezi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi arasında protokol yapılmasının görüşülmesi konusunda İmar Komisyonu tarafından hazırlanan rapor Komisyon Başkanı Mehmet Ören tarafından okundu. Söz konusu raporda; Komisyonumuzca yapılan incelemede 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15. Maddesi (o) bendi gereğince Galericiler alanında Galericiler Sitesi Toplu İşyeri yapılması için yani Galericiler Sitesi alanına şehir içerisinde bulunan Oto Galerilerinin naklini hızlandırmak amacıyla S.S. Isparta Motorlu Kara Taşıtları Ticaret Merkezi Toplu İşyeri Kooperatifi ile Belediyemiz arasında protokol yapılmak üzere Belediye Başkanlığı makamına yetki verilmesi komisyonumuzca uygun bulunmuştur” denildi.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Belediye ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğirmen daha sonra söz konusu komisyon raporunu meclis üyelerinin onayına sundu ve rapor oy birliği ile kabul edilerek meclisten geçti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meclis, Yetkiyi, Başkan’a, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı