Haber Detayı
20 Ocak 2016 - Çarşamba 12:37
 
Kablo Hırsızları Suç Üstü Yakalandı
Isparta'da at arabalı hırsızlar kablo çalarken yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
Kablo Hırsızları Suç Üstü Yakalandı

Isparta Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre: 

"Asayiş Şube Müdürlüğümüzce, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak, ilimizde suç işlenmesini önlemek ve işlenmiş suçların faillerini tespit edip, yakalamak için çalışmalarımız kesintisiz olarak devam etmektedir.

İstanbul Yolu üzerinde bulunan trafo merkezinde at arabalı şahısların elektrik kablolarını çalmakta oldukları bilgisi verilmesi üzerine olay yerine intikal eden Asayiş Şube Müdürlüğümüz ekipleri kendilerini fark eden ve kaçmaya çalışan iki bayan şahsı yaşanan kovalamacanın ardından yakalayarak gözaltına almışlardır.
Olay yerinde yapılan incelemede şahısların trafo merkezinin tel örgüsünü kırarak içerden almış oldukları yüksek gerilim kablolarını at arabasına yükledikleri anlaşılmış olup, trafo merkezinin görevlileri çağrılarak çalınan elektrik kabloları teslim edilmiştir.

Yakalanan N.U. ve G.U. isimli bayan şahıslar “İşyerinden ve Kurumdan Hırsızlık, Mala Zarar Verme” suçlarından gerekli yasal işlemler yapılmış olup, sevk edildikleri adli makamlarca TUTUKLANAN şahıslar cezaevine gönderilmişlerdir.       

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kablo, Hırsızları, Suç, Üstü, Yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı