Haber Detayı
11 Eylül 2021 - Cumartesi 21:58
 
İsyan ettiren kuyruk
İsyan ettiren kuyruk
GÜNDEM Haberi
İsyan ettiren kuyruk

Isparta’da öğrenci ve veliler kitap kuyruğuna girdi. Kafeler Caddesinde bir yayınevinden kitap almak için bekleyen öğrenci ve velilerin çilesi görenleri şaşkına çevirdi.

Bakanlık tarafından öğrencilere ücretsiz kitap dağıtılıyor ancak okullarda öğretmenler, ayrı kitap alınmasını istiyor. Öğrencilerde anne ve babalarına kitap aldırmak için yayınevlerinin yolunu tutuyor. Öğrenci ve veliler isyan ederken, saatlerce kitap alabilmek için beklediler. Hemde Covid-19 döneminde bu soruna çözüm bulunamaması tehlikeninde boyutunu artırıyor.

Öğretmenler, kitap isterken öğrenci ve velilere “mecbur değilsiniz alırsanız iyi olur” şeklinde belirtiyor. Ancak veliler mecbur olunmasa da dahil bu konudan şikayetçi olurken, Kitabı alamayan öğrenciler sınıfta mahcup olduğunu, öğretmenler müfredatı milli eğitim kitabı yerine ek kitaptaki dersten işlediğini, haliyle kitabı alamayan öğrenci sınıfta ders işlenirken dersi takip etmekte zorlandığını belirtiyorlar.

Bu durum karşısında bazı veliler, öğretmen ve okul idarelerine tepki gösteriyor. Tepki karşısında ise “mecbur değilsiniz” cevabı veriliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İsyan, ettiren, kuyruk,
Yorumlar
Haber Yazılımı