Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 16:44
 
İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ SİNAN AYDIN İYİ PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ
İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ SİNAN AYDIN İYİ PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ
GÜNDEM Haberi
İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ SİNAN AYDIN İYİ PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ

2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti'den İl Genel Meclisi Üyeliğine seçilen Sinan Aydın, İl Başkanı Özgür Tandoğan ile birlikte partisinden istifa ettiğini açıkladı. İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur'u sert sözlerle eleştiren Sinan Aydın, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "BİNBİR EMEKLE, YAPILAN TEHDİTLERE, İFTİRALARA BOYUN EĞMEDEN, TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİ İKTİDARA GETİRMEK İÇİN KURDUĞUMUZ İYİ PARTİDEN'DEN İSTİFA ETMİŞ BULUNUYORUZ

 

İl Genel Meclis Üyesi Sinan Aydın, Bu benim ve bizimle beraber yol yürüyen dava arkadaşlarım için üzücü ancak mecburi bir karar. MHP’de Parti içi demokrasi mücadelemizi Meral Akşener önderliğinde devam ettirdik ve 25 Ekim 2017 tarihinde ülkücülerin iktidar olması için İYİ Parti’yi kurduk. Bu süreçte mücadele etmekten de verilen görevleri yerine getirmekten de kaçınmadık.

Siz 24 Haziran 2018 milletvekilliği seçimlerinde 18.4 oy alırken ben 31 Mart 2019 yerel seçimlerde halkımızın bana vermiş olduğu 20.19’luk oyla İl Genel Meclis üyeliğine seçildim. İl Genel Meclis üyeliği görevimde tüm vatandaşlarımın sorunlarıyla ilgilenmeye çalıştım ve ilgilenmeye de devam edeceğim.

Daha İYİ Parti kurulduğu andan itibaren başlayan ve Genel Merkezimizin gözlerinde artarak devam eden kargaşalar, parti içi mücadeleler İYİ Parti’yi kuruluş felsefesinden uzaklaştırmıştır. Kişisel hırs ve ikbal derdinde olanlar İYİ Parti kurulduktan sonra partimize adeta üşüşmüş, çirkeflikleri, tehditleri ve biz ülkücülerin alışkan olmadığı hayatımızda da kesinlikle yeri olmayan ikili oyunları ile partimizi adeta işgal etmişlerdir.

İYİ Parti’de son dönemde yaşananlar bizim verdiğimiz demokrasi mücadelesine gölge düşürmeye başlamıştır. Isparta Merkez İlçe Seçimleri  05/07/2020 tarihinde  kurucu merkez ilçe başkanı Hasan Büyükçam’ın işletmekte olduğu kafede yapılmıştır. Genel Merkezin teşkilatlara gönderdiği gözlemci bulundurma şartı genelgesine rağmen İYİ Parti Genel Merkezinden kimse seçimlere gözlemci olarak gönderilmemiştir. Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un İYİ Parti Genel Merkezini, ‘gözlemci gönderdiğiniz takdirde istifa ederim’ şeklinde tehdit ettiği iddiaları ise bizi derinden üzmüş ve partimizin ilkelerine büyük bir darbe vurmuştur.

 Türk Milliyetçilerinin maruz kaldığı bu olaylara başta genel başkan yardımcısı Ispartalı hemşerimiz Nuri Okutan olmak üzere parti üst yönetimi duyarsız kalmıştır. Isparta İYİ Parti Teşkilatını Aylin Cesur’un istifa tehditleri karşında yalnız bırakmışlardır. 

Isparta’da İYİLİK hareketini iktidar yapmak için gecesini gündüzüne katan teşkilatı yok sayan başta genel merkez olmak üzere İYİ Parti yetkilileri Milletvekili Aylin Cesur’u 28. Dönemde de seçilmiş bir milletvekili olarak görebilecek midir? 

İYİ Parti’yi kurarken her türlü iftiraya, tehdite boyun eğmediğimizi tüm kamuoyu bilmektedir.  Verilen tüm mücadelenin ardından kurulan İYİ Parti’nin kurucu il başkanı Mustafa Şimşek ve ikinci il başkanı Mehmet Ertekin 24 Haziran seçimlerinde ülkücülerin oylarıyla seçilen Aylin Cesur’un genel merkeze baskıları ile istifa ettirildiği kamuoyunun malumudur. Şimdi bu kişiler bir araya gelerek hareket etmekte birlikte Isparta siyasetini dizayn etmeye çalışmaktadır.  Soruyorum bu kişilere ne değişmiştir?

Yine yerel seçimlerde Aylin Cesur’un Belediye Başkan adayımız Gökmen Gökmenoğlu’na destek olmadığı bilinmektedir. Soruyorum Gökmen bey için ne değişti?

Aylin Cesur’un şimdi ki hedefi ise partinin tüm borçlarını ödeyen, il başkanımız Özgür Tandoğan oluşmuştur.

Şimdi görüyorum ki sayın Meral Akşener'i Cumhurbaşkanı yapma hedefi ile çıktığımız bu yolda maalesef küçük hesaplardan, doksanlı yılların merkez siyasetinden kendimizi kurtaramadığımızı acı gerçeklerle gördüm.

Küçük hesaplar yapan doksanlı yılların siyasetçisi Aylin Cesur’a soruyorum il başkanımız Özgür Tandoğan partinin borçlarını temizlerken siz neredeydiniz?

Isparta’da İYİ Partileri ötekileştiren Aylin Cesur, bir milletvekilinin görevi değildir EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALMAK VE SES KAYDI ALMAK, hele hele yönetimdeki kişilerin sosyal medya hesaplarında kimleri beğendiğine kadar takip etmek hiç görevi değildir bunu size bir Ispartalı olarak hatırlatmak isterim. Bir milletvekilinin görevi basta seçim bölgesi olmak üzere memleketine hizmet etmektir.

Bizler memleket sevdasında bu yola düşmüşken siz kendi şovunuzun peşindeydiniz hemde bir şehit cenazesini alet edecek kadar… ama sizi uyarayım Aylin Cesur, ülkücüler sizin küçük oyunlarla kurduğunuz şovunuza alet olmaz. Çünkü ülkücüler şerefli bir bayrağın taşıyıcılarıdır.

Sizi şahsıma sorsalar inandığınızı söylediğiniz merhum Demirel’in sözüyle cevap veririm.  Bir kelimeyle anlatın derseniz "iyidir" derim. İki kelimeyle anlatın derseniz "iyi değildir" derim.

Biz bu yola çıktığımızda çok şey hayal etmiştik ama kendilerine eski demokrat diyen bir kitlenin fitnelerinin hedefi olacağımızı, şahsi ikbal ve hırslarını tatmin etme yeri olacağımızı düşünemedik.

Türkün son başbuğu Alparslan Türkeş’in dediği gibi  “Türk Töresinin bir şartı da yüksek vazife duygusudur. Vazifeyi her ne pahasına olursa olsun yapmaktır. Diğer bir şart, toplum uğrunda her çeşit fedakârlığı yapmaktır. Millete hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragattir. Vazgeçmektir. Kişiler kendilerini millet için feda ederler. Türk Milleti'nin büyüklüğü böyle yükselecektir. Onu sizler yaşatacak, sizler yükselteceksiniz.”

Türk-İslam davasında ömrü boyunca ülkücü olarak yaşayan şahsım başını ülkücülerin çekmediği hiçbir yerde olmamıştır, olmayacaktır. İYİ Parti üyeliğimden istifa ettiğimi bildirir, il genel meclis üyeliğimde halkımın emrinde çalışmaya devam edeceğimi tüm kamuoyuna bildiririm."

Kaynak: Editör:
Etiketler: İL, GENEL, MECLİSİ, ÜYESİ, SİNAN, AYDIN, İYİ, PARTİ'DEN, İSTİFA, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı