Haber Detayı
29 Nisan 2020 - Çarşamba 10:05
 
İHALE İLANI
T.C. ISPARTA 2. İCRA DAİRESİ 2018/418 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İHALE İLANLARI Haberi
İHALE İLANI

T.C.
ISPARTA
2. İCRA DAİRESİ
2018/418 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : ISPARTA İLİ MERKEZ YAYLA MAHALLESİ 1037 ADA 17 PARSELDE KAYITLI 2.026,91 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ A,B BLOK 5'ER KATLI BETONARME BİNA VE ARSASI A BLOK 4. KAT 9 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. 
Taşınmazın tapu kaydında 18/10/2012 Gün ve 12861 Yevmiye sayılı yönetim planı ile 02/01/2014 Gün ve 67 Yevmiye sayılı KM ne çevrilmiştir şerhleri mevcuttur. Taşınmaz 1/2'şer hisseli olup taşınmazın tamamı satışa çıkarılmıştır. Bilirkişi raporuna göre; parsel üzerinde 2 adet apartman bulunmaktadır. (A ve B blok). Taşınmaza ait proje, yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin (iskan) bilgileri incelenmiş olup mevcut projeye göre; A Blok-4. Kat (son kat)- daire 9= brüt 145,00 m2 yüzölçümlü, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, ebeveyn duş, lavabo+wc, hol, antre ve 3 balkondan ibarettir. Doğalgaz yakıtlı, bireysel kombili, kaloriferli, asansörlü, 3 cepheli, (doğu-batı-kuzey) son kat, her katta 2 daire bulunmaktadır, çatılı, site içi, otoparklı, kat mülkiyetli, çevresinde okul, cami ve market bulunmaktadır. İmar planı sınırı içinde olup meskun konut alanında         kalmaktadır. Betonarme karkas kapı yaklaşık 5 yıllık binadır. 17/10/2011-06/09/2012 tarihli yapı ruhsatı, 22/01/2013 tarihi yapı kullanma izin (iskan) belgesi mevcuttur. 1. derece deprem bölgesindedir. Yapı         denetim uygulaması yapılmıştır, alt kapı hizmetlerinden yararlanmaktadır, şehir merkezine (kaymakkapı meydanı) ortalama 2,5 km uzaklıktadır.
Adresi : Yedişehitler Mahallesi 156. Cadde (Ertokuş Cad) Aynul Sitesi A Blok  Kat:4 (Son Kat) Daire:9 Isparta Merkez / ISPARTA
Yüzölçümü : 2.026,91 m2  
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.   
Kıymeti : 309.020,42 TL
KDV Oranı : 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyasında mevcut olup tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 29/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU ISPARTA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma           tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik      ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla      bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu          miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir.     Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan           alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet               tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi      takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-İİK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu      siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir.      Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı        tebligat yerine geçer. 
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği    takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,           başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/418 TLMT. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020 VİNO:27.04.2020/348
Kaynak: Editör:
Etiketler: İHALE İLANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı