Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 13:22
 
İHALE İLANI
T.C. ISPARTA 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/8 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İHALE İLANLARI Haberi
İHALE İLANI

T.C.
ISPARTA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Isparta İl, Merkez İlçe, 2142 Ada, 5 Parsel, YAYLA Mahalle/Köy, Satış konusu    taşınmaz üzerinde bodrum kat+zemin+2 normal kat+çatı kattan ibaret yığma yapı tarzında bina                  bulunmakta, binanın batı cephesi bitiş nizam olup diğer iki cephesi açık, güney cephesi 111 caddeye          bakamakta, güney ve doğu cephesi sıvalı ve boyasız, batı ve kuzey cephesi sıvasız ve boyasız, çatı ahşap oturtma çatı üzeri marsilya kiremit kaplı, bodrum kat taş duvarlı olup sıvasız ve boyasız doğramaları          bulunmayan odunluk-kömürlük depo olarak kullanılmakta, daire merdivenleri beton olup demir korkuluklu, daire pencereleri plastik doğrama, binaya giriş güney cepheden olup giriş kapısı demir doğramalı, her katta tek daire bulunanmakta, daire giriş kapıları ahşap doğramalı (zemin kat keşif tarihi itibariyle kapalı olmakla görülememiştir), oda kapıları ahşap kapı, dairelerin salon ve oda zeminleri laminat kaplı, dairelerde salon, oda, mutfak, banyo, wc, antre ve balkon bulunan, dairelerin mutfak bankosu mermer olup alt ve üst            dolapları bulunan,tuvaletlerin taban ve yaklaşık 1 metre yüksekliğindeki duvarı seramik kaplı, binanın 1.ve 2.katı 111 caddeye bakan güney cephesinde balkon bulunmakta, çatı katında güney cepheye bakan teras bulunmakta olup, içi sıvasız ve boyasız, ahşap doğramalı ve tek camlı, güney tarafı açık, odaların               duvarları ahşap ve kontroplak kaplı, mutfak tezgahı betondan yapılmış alt ve üst dolabı bulunmayan,         tuvalet ve lavabo zemini beton, yığma bina asansörsüz olup 1. ve 2.kat ısınması doğalgaz ile sağlanan, bodrum kat ve zemin katlar yaklaşık 63 m²yüzölçümlü, 1. ve 2.katlar çıkmalar dahil 67 m² yüzölçümlü, çatı katı yaklaşık 40 m² yüzölçümlü, binanın toplam yüzölçümü 300 m² olup, 50 yıllıktır, her türlü belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta, şehir merkezine 60 metre mesafede, etrafında camii, okul,                     yapılaşmalar iş yerleri ve alışveriş merkezi bulunmakta olup, binanın üzerinde bulunduğu arsa 144,95 m² yüzölçümlüdür
Adresi :Yayla Mahallesi 111Cad. No:102 Merkez / Isparta
Yüzölçümü : 144,95 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 625.130,00 TL
KDV Oranı : 18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : ----
Satış Yeri : Isparta Adliyesi 2.Katta bulunan Sulh Hukuk Mahkemeleri Satış Memurluğu odası No:23
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma               tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Artırmada istekli bulunmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu         miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden            muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi    takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği    takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,           başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2019  VİNO:10.12.2019/1056
Kaynak: Editör:
Etiketler: İHALE İLANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı