Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 09:07
 
İHALE İLANI
T.C. ISPARTA 1. İCRA DAİRESİ 2019/5233 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İHALE İLANLARI Haberi
İHALE İLANI

T.C.
ISPARTA
1. İCRA DAİRESİ
2019/5233 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Isparta İl, Merkez İlçe, 3812 Ada, 5 Parsel, GÜLCÜ Mahalle, B blok, 1 Nolu       Bağımsız Bölüm Taşınmaz tam hisseli, adresi, Vatan mh. 4166 sk, SS Davrazkent başak sit.B blok, No.36B, daire 1 Isparta, taşımazın bulunduğu parselde 4 adet blok bulunmaktadır, taşınmazın onaylı mimarı          projesine göre bağımsız bölüm kuzey ve batı yönlere cepheli , salon, 2 oda , mutfak, hol, banyo wc,              1 balkon hacimlerinden oluşmakta, projesinde brüt 100 m2 ( net:86,96m2),genişliğinde, taşınmaza ait    bodrum katta bulunan depo 7 m2 brüt, taşınmazın kapısı kapalı olduğu için içeri girilememiştir, daha fazla bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 215.000,00 TL KDV Oranı : 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gib i
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KUTLUBEY MH. ESKİ ADLİYE ZEMİN KAT İHALE SALONU MERKEZ/ISPARTA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma               tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik      ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla      bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu        miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden            muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi    takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği    takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,            başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5233 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019     VİNO:11.11.2019/942
Kaynak: Editör:
Etiketler: İHALE İLANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı