Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 23:28
 
FIRINCILAR ODASI BAŞKANINA TEPKİ
FIRINCILAR ODASI BAŞKANINA TEPKİ
GÜNDEM Haberi
FIRINCILAR ODASI BAŞKANINA TEPKİ

Isparta Fırıncılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Nuri Erdeğer, Ramazan Bayramı’nda kendisine ait Yeşilyayla Ekmek Fabrikasını, 3 gün nöbetçi yazdırdı. Kentte bulunan fırıncılar, Başkan Erdeğer’in her bayram aynı uygulamayı gerçekleştirdiğini belirterek tepki gösterdi. Vatandaşlar ise, kentin en büyük mahalleleri olan Fatih, Zafer, Anadolu’da bayramın 3. Günü nöbetçi fırının bulunmadığını dile getirdi.

Her bayram öncesi açıklanan nöbetçi fırınlar listesi açıklandı. Yine Başkan Erdeğer’in kendisine ait Yeşilyayla Ekmek Fabrikası, 3 gün nöbetçi olarak açıklandı. Listeye göre, özellikle diğer mahalleler 2. ve 3. Gün fırın bulmakta zorlanacak. Bu listeye hem fırıncılar hem vatandaşlar tepki gösterdi. Her mahallede ulaşılabilecek fırın isteyen vatandaşlar, bir an önce bu sorunun çözülmesini istedi.

Bizde gul32 olarak Başkan Erdeğer’e çağrıda bulunuyoruz: Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanırken, vatandaşların sadece kendilerine yürüme mesafesindeki fırınlara gidebilmesi için listenin tekrar gözden geçirilmesini öneriyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FIRINCILAR, ODASI, BAŞKANINA, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı