Haber Detayı
23 Ocak 2022 - Pazar 13:56
 
Eski Listeler'le sosyal medyada kirli paylaşımlar dolanıyor...
Eski Listeler'le sosyal medyada kirli paylaşımlar dolanıyor...
- Haberi
Eski Listeler'le sosyal medyada kirli paylaşımlar dolanıyor...

Şehrimizde toplu taşıma alanında yapılan son fiyat ayarlaması sonrasında kamuoyunda oluşan tepkilerde çeşitli kirli bilgiler paylaşılıyor. 

Örneğin Aşağıdaki Listede eski fiyatlar yazıyor;

 

ASLINDA CİVAR İLLERDE GERÇEK FİYATLAR ŞU ŞEKİLDE;

Zam Öncesi hem Isparta Özel Halk Otobüsleri, hemde Isparta Belediyesi yetkilileri bölgemizdeki diğer şehirlerde fiyat araştırması yaptı. Araştırma sonucu yapılabilecek en makul fiyatta karar kılındı.

ISPARTA ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ AÇIKLAMA YAPTI

Son aylarda yaşanan ekonomik dalgalanma ulaşım hizmeti veren şehir içi ve şehirler arası ulaşım sektörünü derinden etkiledi, her alanda olduğu gibi ulaşım alanında da yüksek maliyetler oluştu..

Şehrimize en kaliteli hizmeti vermeye gayret gösterdiğimiz toplu taşımanın ana kalemlerini oluşturan mazottan, lastiğe, yedek parça bedeline, personel maliyetlerine, sigorta ve vergilerde fiyat artışları yaşanmıştır. 

Son 4 ayda akaryakıt fiyatları dünya piyasalarındaki artışa paralel ülkemizde de yüzde 94 oranında zamlanmıştır. Yine asgari ücrete yüzde 51, yedek parça, kasko, trafik sigortası ve girdi maliyetlerinde yüzde 100’ü aşan fiyat artışı görülmüştür. Bu da gelir-gider dengemizi bozmuş ve siz değerli vatandaşlarımıza hizmet götürme noktasında bizleri zor durumda bırakmıştır. 

Yukarıda açıklamış olduğumuz mücbir sebeplerden dolayı geldiğimiz noktada hizmetin sürdürülebilirliği için fiyat ayarlamasına gidilmesi kaçınılmaz olmuştur. 
Önemle vurgulamak isteriz ki; akaryakıta gelen yüzde 94 oranındaki zamma karşılık bilet fiyatlarına uygulanan fiyat artış oranı ise yüzde 36 seviyesindedir.

Bunun en büyük nedeni ise aradaki farkın akaryakıt desteği olarak Isparta Belediyemiz tarafından bizlere verilmesidir.  

Maliyet artışlarının yanında bu bilet fiyatları enflasyona göre karşılaştırıldığında maliyet bakımından uygulanan en düşük fiyat olmuştur. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, Listeler'le, sosyal, medyada, kirli, paylaşımlar, dolanıyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı