Haber Detayı
05 Nisan 2022 - Salı 22:45
 
Erdoğan'ın Talimatıyla Harekete Geçildi! 81 İlde TOGG Hazırlığı
Erdoğan'ın Talimatıyla Harekete Geçildi! 81 İlde TOGG Hazırlığı
GÜNDEM Haberi
 Erdoğan'ın Talimatıyla Harekete Geçildi! 81 İlde TOGG Hazırlığı

Türkiye'nin otomobili TOGG'un bu yılın sonunda ilk seri üretim aracının banttan indirilmesi, gelecek yılda pazara çıkması hedeflenirken, TOGG öncesi şarj istasyonu ağı kurulması için çalışmalar hızlandı.

 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 81 ilin tamamında bin 500'den fazla yüksek hızlı şarj istasyonu kurulması talimatının ardından EPDK, şarj ağı işletmeciliği yapacak şirketlere ilişkin şartları belirledi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) "Şarj Hizmeti Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, şarj ağı işletmeciliği EPDK'dan alınan şarj ağı işletmeci lisansı kapsamında yürütülecek.

Lisans hiçbir surette devredilemeyecek. Lisans en fazla 49 yıla kadar verilebilecek. Lisans süresi, lisans sahibinin talebi üzerine lisans süresinin bitiminden başlamak üzere ve öngörülen azami lisans süresi gözetilmek suretiyle uzatılabilecek.

6 AY İÇİNDE 50 ŞARJ

ÜNİTESİ KURULACAK

Şarj ağı işletmecisi, lisansının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 6 ay içinde en az 50 adet şarj ünitesinden ve en az 5 farklı ilçedeki şarj istasyonundan oluşacak şekilde şarj ağını oluşturacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Erdoğan'ın, Talimatıyla, Harekete, Geçildi!, 81, İlde, TOGG, Hazırlığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı