Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 14:50
 
BOĞAZİÇİ KOLEJİ YENİ YÜZÜYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR
BOĞAZİÇİ KOLEJİ YENİ YÜZÜYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR
EĞİTİM Haberi
BOĞAZİÇİ KOLEJİ YENİ YÜZÜYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR

En değerli varlığımız olan çocuklarımızın iyi bir yarına sahip olabilmesi için en temel gereksinimi eğitim, İlgi, sevgi ve hoşgörüdür.

Çocuğunuzun, hayal ettiğiniz geleceğe ulaşabilmesi adına seçimini yapacağınız eğitim kurumunun ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz için bugün sizlerle beraberiz.

Özel Boğaziçi Koleji 2004 yılından beri içinde yaşadığımız bilgi çağında  gelişen teknolojiye paralel  bütüncül eğitim anlayışı ile Isparta eğitim hayatına katkı sağlar, küçük fidanları büyük yüreklere dönüştürür.

Öğrenci odaklı bir eğitim felsefesi benimseyip, Öğrencilerin bilişsel ihtiyaçlarını deneyimli ekibi ve güncel akademik çalışmalarıyla …..

Duyuşsal ihtiyaçlarını insani ve etik değerleri konu alan kulüp ve sosyal sorumluluk projeleriyle …….

Devinişsel ihtiyaçlarını ise spor, müzik ve sanatsal faaliyetlerle karşılar.

Araştıran, Merak eden, İlerlemeyi ilke edinmiş, Bilgiye ve bilime meraklı küçük yürekleri geliştirip, yetiştirip, eğitim hayatına hazırlar;

Yenilikçi , bilimci, ilkeli, proje tabanlı çalışan,ulusal ve evrensel kültür değerlerinin bilincinde, topluma katkıda bulunan, sportif, kararlı, ınovasyon teknolojilerine hakim dünya insanı gençlere dönüştürür.

Eğitim- öğretim anlayışında makro düzeyde meydana gelen değişimlere bağlı olarak Isparta eğitimine halihazırda yüksek  katkı sağlamakta olan okulumuz;  var olan ortaokul ve lise kademelerine Boğaziçi  Koleji anaokulu ve Boğaziçi koleji ilkokulunu da kazandırmaktadır.

- 6000 metrekare kapalı alan

- 5000 metrekare açık alan

- Toplamda 42 derslik; anaokulu, ilkokul , ortaokul ve lise  .

- Müzik atölyesi

- Bilişim teknolojileri ve yazılım odası

- Fen laboratuvarları

- Kütüphane

- Resim atölyesi

- Kantin

- Konferans salonu

- Yemekhane

- Fitness salonu

- Yüzme havuzu

- Buz pateni pisti

- Basketbol sahası

- Ve tasarım atölyeleri

ANAOKULU

Her bir çocuk gelişen, öğrenen ve çevresine katkıda bulunan özgün bir bireydir.

Boğaziçi Koleji Anaokulu her öğrencinin yeteneği doğrultusunda içindeki yaratıcı gücü çıkarmayı hedefleyen çalışmalar yapar. Sanatsal faaliyetler, drama eğitimi, orff çalışmalarıyla "clil"  yöntemini kullanarak çocukların kendilerini ve yetilerini keşfetmelerini hedefler.

Yabancı dille tanıştırdığı öğrencilerine yoğun bir İngilizce eğitimi sunar, yanı sıra etkinlik derslerini de iki öğretmen eşliğinde ‘ bilingual’  olarak yürüterek öğrencilerin yabancı dili hayatın içinden konularda da deneyimsel süreçler yaratarak edinmelerini sağlar. 

İLKOKUL-ORTAOKUL

Öğrencilerin kendilerini özel bir birey olarak farkedebildiği ilköğretim kademesinde, Boğaziçi Koleji öğrencilerine; gelişim atölyeleri, laboratuvarları ve etkinlik sınıflarıyla farklı gelişim ortamları sunarak, akademik, duygusal ve fiziksel gelişimlerini en üst düzeyde tutup sorumluluk duygusunu benimsetir. 

Sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle öğrencilerini destekleyerek ulusal ve evrensel değerlerinin bilincinde, Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, empati kurabilen ve etik değerlerin farkında bireyler yetiştirmeyi hedefler.

ilerin yaş düzeyleriyle paralel olarak dilin 4 becesini (dinleme, okuma, yazma, konuşma) etkin bir biçimde kullanmalarını ve anadillerinde olduğu gibi İngilizce ve Almancada da kendilerini hem yazılı hem sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlar.

LİSE

Boğaziçi koleji Anadolu lisesi bu yüzyılın bilgi ve becerilerine hakim, daima kendini güncelleyen yenilikçi ekibiyle öğrencilerinin sanat, spor, kültür ve özellikle akademik becerilerini en yüksek düzeyde kullanır;

- Mesleki rehberlik

- Birey tabanı rehberlik

- Sınav hazırlık kampları

- Seminer ve konferanslarla  gelişim süreçlerini takip eder.

- Bununla birlikte öğrencilerinin global değerlere  sahip bireyler olmaları için’ dünya vatandaşı yetiştirmek güdüsü ile yoluna devam eder. Yabancı dil eğitimi ve yurt dışı dil okulu ve gezi programlarıyla , öğrencilerinin farklı coğrafyaları gözlemleyip kültür alışverişi yapmalarını hedefler.

ÖZEL  BOĞAZİÇİ KOLEJİ OLARAK FARKLI ALAN VE TÜRLERDE BAŞARILARIMIZA YENİ BAŞARILAR EKLEMEYİ HEDEFLİYORUZ.

Boğaziçi ailesi olarak öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası organizasyonlarda yer alabileceği çalışmalara ortam sağlayacak yeni okul kompleksimizi şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

BUGÜN GELECEKTE KENDİNE TEŞEKKÜR EDECEĞİN BİRŞEY YAP……….

BOĞAZİÇİLİ OL…………

Kaynak: Editör:
Etiketler: BOĞAZİÇİ, KOLEJİ, YENİ, YÜZÜYLE, GÖZ, KAMAŞTIRIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı