Haber Detayı
27 Mart 2015 - Cuma 14:30
 
“BİZ BİR AİLEYİZ, SLOGANI İLE YOLA ÇIKTIK AZ ZAMANDA ÇOK İŞLER BAŞARDIK”
Eğirdirspor Kulübü Basın Sözcüsü Emrah Çelik takımın matematiksel olarak ligde kalmasını değerlendirdi.
SPOR Haberi
“BİZ BİR AİLEYİZ, SLOGANI İLE YOLA ÇIKTIK AZ ZAMANDA ÇOK İŞLER BAŞARDIK”

 

Eğirdirspor Kulübü Basın Sözcüsü Emrah Çelik takımın matematiksel olarak ligde kalmasını değerlendirdi. Çelik yazılı olarak yaptığı açıklamada ;

Eğirdirde spor Efsane Başkan Ömer Şengöl ile yeniden şaha kalktı. Futbol, voleybol (bayan ve Erkekler), Muai-thai, binicilik ve inşallah ilerleyen zamanlarda Basketbol.

Bundan tam 6 yıl önceydi. Eğirdir Belediyespor futbol takımı 3. Lig terfi maçları oynayacağı döneme denk gelen yerel seçimler ve seçilen belediye başkanı Osman Nuri Özmeral mevcut ve çok iyi olan Eğirdir’in adını her platformda duyurmaya çalışan, adından sıkça söz ettiren takımını play off maçlarına “ Spor’a verecek paramız yok” diyerek, göndermemiş ve aynı takım bir sonraki sezon Sandıklıspor’u 3. Lige çıkarmıştı.

Tüm bu olanların ardından Eğirdir 5 yıl boyunca spor’a hasret kalmış ve halktan büyük tepki olmasına rağmen spor için bir çivi dahi çakılmamıştı. Mevcut olan spor komplekslerine bakım ve onarım dahi yapılmamış, İlçeye gelen takımlar kamp merkezi olarak dahi Eğirdir’e uğramamıştı.

Ve 30 mart 2014 yerel seçimlerinin ardından sporun ve sporcunun dostu Ömer Şengöl’ün başkan olmasının ardından spor yeniden hareketlendi ve ilk iş olarak, Sav Spor kulübünün hakları satın alınarak , Eğirdir’de ilk defa Türkiye Kupası maçı oynandı. Sonuç ne olursa olsun, Eğirdir tarihinde bir ilk olarak yer aldı. Daha sonra kısıtlı imkanlarla, zorluklarla, 1 ay içerisinde takım kurularak Bölgesel amatör ligde mücadele etmeye başlandı. İlk iki hafta aldığı 6 puanla dikkatleri üzerine çeken ve hatta 7. Grubun lideri olan Eğirdirspor adından sıkça söz ettirmeye başladı. Ardından gelen 5-2’lik izmirspor galibiyeti, 4-2 lik Muğlaspor galibiyeti, 3-0’lık İzmirspor galibiyeti ve son olarak geçen hafta alınan 1-0 ‘lık Bucak Oğuzhanspor galibiyeti ile ligde kalmayı garantiledi.

Bu sonuçların ardından Eğirdirspor kulübüne destek olan Başata Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl’e ,Kulüp başkanı Halil İbrahim Uysal, Hasan Bilal Taran, Ramazan Yüceer, Ethem Gürsel, Abdullah Turan, Osman Coşkunsu, Hakan Muran, Ümit Kartal, Cavidan Köklü, Mustafa Kolan, Serkan Karakoç’tan oluşan yönetim kuruluna sonsuz teşekkür ederiz.

Ayrıca hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan Eğirdir isminin en iyi şekilde duyurulmasını sağlamak ve takımı bu günlere getirmesinde büyük emekleri olan Teknik Sorumlu Hakan Hayati Karaca’ya, Sportif Menajer Hasan Er’e, Yardımcı Antrenör Turgut Kul’a ‘da sonsuz teşekkür ederiz.

Geleceğin Eğirdirspor’lu futbolcularını yetiştiren, Alt yapı sorumlularımız Ali Aslanlı, Mehmet Zorkol’a da emeklerinden dolayı teşekkür ederken, iyi günde ve kötü günde yanımızda olan İsa can Köklü önderliğinde kurulan Kırmızı Yengeçler taraftar grubuna ve sporsever Eğirdir halkına’da ayrıca teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız.

“Biz bir aileyiz, Aile Kulübüyüz” sloganı ile çıktığımız bu yolda bize destek olan; Davraz Yaşam Hastanesi’ne, Barlas Kırtasiye’ye, Asya Meyve Suyu’na, Köklü Tarım Kadir Köklü’ye, Yer Gök Elma İlker Gök’e, Köklü Petrol Hakan Köklü’ye, Eğirdir Belediyesi’ne, Kızılca Plastik Osman Kızılca’ya, Tığlı Petrol Şevki Tığlı’ya, Ege Balık Ağları Hilmi Öncel’e, Esnaf Kredi Kooperatifi’ne, İzmir Batı Çim LTD ŞTİ’ne, Yılanlı Soğuk Hava Deposu Arif Demirekin’e Genç Güçsan Mehmet Küçükköse’ye ayrıca katkılarından dolayı Eğirdir Kaymakamlığı’na, Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ve Murat Gevrek’e, İlçe Spor Müdürlüğü’ne ve Hasan Gençer’e, Eğirdir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ve Yasin Orakoğlu’na ve ismini saymadığımız tüm destekçilerimize teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

EĞİRDİRSPOR KULÜBÜ BASIN SÖZCÜSÜ: EMRAH ÇELİK

Kaynak: Editör:
Etiketler: “BİZ, BİR, AİLEYİZ,, SLOGANI, İLE, YOLA, ÇIKTIK, AZ, ZAMANDA, ÇOK, İŞLER, BAŞARDIK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı