Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 15:53
 
Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen; Ne Diyorsak O !
Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen; Ne Diyorsak O !
GÜNDEM Haberi
Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen; Ne Diyorsak O !

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, seçim öncesi Isparta halkına verdikleri tüm sözleri bir bir yerine getirdiklerini belirterek; “Çalışmalarımız da, projelerimiz de tüm hızıyla devam ediyor” dedi.
 
Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, önceki gün partisinin 2020 yılının ilk Yerel Yönetimler Danışma Meclisi Toplantısına katılarak, göreve geldiğinden bu yana yaptığı çalışmaları anlattı.
BAŞDEĞİRMEN; “TÜM SORUNLARI
ÇÖZEREK YOLUMUZDA İLERLİYORUZ”
Seçim öncesi Isparta halkına verdikleri tüm sözleri bir bir yerine getirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, toplantıda yaptığı konuşmada; “Bilindiği gibi şehrimizin önündeki en büyük sorun ve adeta yılan hikayesine dönmüş bir ITKM sorunu vardı. Biz göreve gelir gelmez ITKM konusunu görüştük ve bu konuda kayyum heyetinden yani TMSF’den çözüm istedik çok güzel yaklaşım gösterdiler. Bu konuda şuana kadar önemli bir yol kat ettik. O aylarda ITKM’de ilk olarak camiyi ibadete açtık ve ilk teravih namazını Kadir gecesinde kıldık ve camiyi bize teslim ettiler.
Allah’ın izniyle ITKM, TMSF tarafından bir sene içinde 1. Bölümünü 2.sene ikinci bölümünü bitirecekler. Önümüzdeki günlerde ekiplerini buraya getirerek çalışmaya başlıyorlar. ITKM’de çalışmalara başlaması konusunu 90 seviyesinde çözmüş durumdayız.
Biz göreve geldiğimizde en çok sorular sorulardan birisi de sosyal konut meselesi idi. Bakın TOKİ evleri konusunda Isparta’da son 10 yılda bir tane dahi sosyal konut olmamış, yapılmamış. İnsanlarımız bunun ihtiyacını belirtti. Bu doğrultuda ilk etapta 300 konutun kura çekilişini yaptık. Aynı yerde 700 tane daha konut yapacağız. Böylece konut sayısını bin konuta çıkardık. Beş yılda 1500 konut da eski Gülkent Hastanesinin olduğu yere yapacağız. Böylece görev süremiz olan 5 yılda 2 bin 500 konutu yapmış olacağız. Konuyu Bakanımıza söyledik kabul etti. Ertesi günü işlemlere başlayarak eski Gülkent Hastanesinin olduğu alan olan 36 bin m2 arazinin tapusu bize gönderildi. Bizde aldık TOKİ’ye devrettik. Toplamda verdiğimiz söz 5 bin konuttur ve bu konutları yapacağız.
Geçtiğimiz hafta TOKİ Başkanıyla görüştük. Sosyal konut projemizi ilettik ve onaylandı. Haziran ayı gibi şantiye kurulacak. Sıvı atık tesisimiz konusunda. Bilindiği gibi koku sorununda başımız çok ağrıdı. Göreve gelir gelmez kapalı sisteme almak için çözdük 2 bin 200 metresini yaptık 3,5 milyon liralık malzemeyi aldıktan sonra Antalya yoluna kadar inmiş oluyoruz. Sıvı Atık Tesislerimiz yetersiz durumda. 460 bin nüfuslu bir şehre göre uygun olması için yeni bir tesis projesi hazırlıklarına başladı. Geçtiğimiz Aralık ayında projesi bitti yeni arıtma tesisimiz birkaç ay içerisinde ihaleye çıkacak.
Tren Garı’nın bulunduğu alanın Millet Bahçesi olması yönünde çalışmalarımız sürüyor. Buranın Nisan ayında ihalesi yapılacak. Trafik sorununun çözümü için kavşaklarda düzenleme yaptık çok olumlu dönüşler aldık. Şehir Hastanesinin önündeki yaya geçidi şuanda kuruluyor. Millet Bahçesi onaylandı. Projesi başladı. 4. Ay gibi ihalesi yapılacak. TCDD araziyi TOKİ’ye ye devretti. Burası yapılıp bize teslim edilecek. Yol ortasında 5 ev vardı. Bunları ev sahiplerimizle konuşarak anlaşarak birlikte yıkımını sağladık. Trafik akışını hızlandırdık.
İstanbul Yolunun yükünü azaltma adına 2 ana arter yapacağız diye söz vermiştik. ITSO arkasından geçen 25’lik yol burayı yaptık. İkincisi de SDÜ ile Akkent arasında yani üniversiteden Akkent’e giden yol yeni bir 25’lik yol çalışmalarımız başladı. İkinci kulvar için vermiş olduğumuz sözlerin 80’ini tamamladık 20’si kaldı. Burayı da kısa sürede şehrimize kazandıracağız. Ak partinin nasıl bir belediyecilik olduğunu Isparta halkına ve Türkiye’mize göstereceğiz” dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Başkanı, Şükrü, Başdeğirmen;, Ne, Diyorsak, O, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı