Haber Detayı
14 Mayıs 2022 - Cumartesi 23:33
 
Ameliyatla sağlığına kavuştu
Ameliyatla sağlığına kavuştu
GÜNDEM Haberi
Ameliyatla sağlığına kavuştu

6 senedir meme kanseri ile mücadele eden 48 yaşındaki hasta, beyin metastazı sebebiyle Isparta Şehir Hastanesine başvurdu. Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümü doktorlarından Op. Dr. Osman BÜYÜKBIÇAK ve Op. Dr. Görkem BITIRAK'ın gerçekleştirdiği Isparta Şehir Hastanesinde ilk kez yapılan Nöronavigasyon ile kitle çıkarılması ameliyatı sonrası sağlığına kavuştu ve onkoloji hastaları için umut oldu.

Başarılı ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Osman BÜYÜKBIÇAK; ‘Hastamızın derin yerleşimli metastazı vardı, nöronavigasyon sistemi sayesinde doğru adrese ulaştık, cerrahi sınırlarımızı küçülttük, daha az kan kaybımız ve daha kısa cerrahi süremiz oldu, bu yüksek riskli ameliyatı başarıyla gerçekleştirdik, ameliyat öncesi genel durumu kötü olan, damardan beslenen, sağ tarafı felç olan hastamız şu an gayet iyi, istediğini yiyebiliyor ve destekli yürüyebiliyor, hastanemizde en yeni teknolojileri kullanarak hastalarımıza şifa oluyoruz' dedi.

Op. Dr. Görkem BITIRAK ise; 'Nöronavigasyon sistemi ile operasyon sırasında kitle sınırlarına 3 boyutlu olarak ulaşıp başarılı bir ameliyat gerçekleştirdik, bu sistem bizim kalıcı nörolojik kayıp oluşturacak alanlara girmememizde yardımcı oluyor, ameliyattan önce yürüyemeyen hastamız şu an yürüyor' dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ameliyatla, sağlığına, kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı