Haber Detayı
26 Şubat 2015 - Perşembe 12:11
 
Ispartalı muhtarlar Ak Saray’da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki üçüncü muhtarlar toplantısında, Hatay, Antalya, Adana, Osmaniye, Burdur, Isparta, Mersin, İstanbul, Ankara'dan gelen muhtarlarla buluştu.
GÜNDEM Haberi
Ispartalı muhtarlar Ak Saray’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şah Fırat Operasyonu'na ilişkin yapılan eleştirilere değinerek, "Kalkıp da Genelkurmay Başkanımıza akla hayale gelmemiş ifadelerle saldıran bu zat, önce aynaya bir bakması lazım. Sen şu anda Genelkurmay Başkanımızın atılacak tırnağının bir paresi dahi olamazsın" dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki üçüncü muhtarlar toplantısında, Hatay, Antalya, Adana, Osmaniye, Burdur, Isparta, Mersin, İstanbul, Ankara'dan gelen muhtarlarla bir arada bulunduklarını belirterek, muhtarlara şehirlerin 12 yıl önceki hali ile bugünkü halinin, mahallelerde, köylerde yaşayan insanların 12 yıl önceki refah seviyesiyle bugünkü seviyesinin aynı olup olmadığını sordu.

Türkiye'nin 81 ilinin hepsinde, 50 bin mahallesinin, köyünün tümünde durumun aynı olduğunu söyleyen Erdoğan, "Nasıl oldu bu, yatarak, oturarak olmadı, boş lafla da olmadı. Çalışarak, koşturarak, ter akıtarak oldu. Ne diyordu rahmetli Muharrem Ertaş, oğlu Neşet Ertaş'a, 'aşkınan çalışan yorulmaz'. Aşk, eğer bu aşkınız, sevdanız varsa o zaman yorulmazsınız. O zaman bu ülkeyi bugün olduğu gibi ayağa kaldırırsınız. Biz de aşk ile çalıştığımız, milletimize aşk ile hizmet ettiğimiz için hala dimdik ayaktayız. İnşallah aynı aşkla, sevdayla inançla çalışmaya devam edecek, 2023 hedeflerimize de bu şekilde ulaşacağız" diye konuştu.

ŞAH FIRAT OPERASYONU 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen hafta sonu Türkiye açısından son derece önemli bir askeri operasyonun başarıyla gerçekleştirildiğini iade ederek, Suriye toprakları içindeki Süleyman Şah Türbesi'nin, nakli kubur ile yine Suriye içerisinde, Türkiye sınırına yakın bir bölgeye taşındığını hatırlattı.

Bu türbenin bulunduğu alanın, 1921'den beri Türkiye toprağı olarak kabul edildiğini, türbenin yerinin geçmişte baraj inşaatları nedeniyle iki defa değiştirildiğini kaydeden Erdoğan, "Bu kez de güvenlik sebebiyle türbenin yerini değiştirmek durumunda kaldık. Türbenin bulunduğu alanda yer alan Süleyman Şah Saygı Karakolu'nda görevli askerlerimizin hayatlarını tehlikeye atmamak için bu kararı aldık" dedi.

Erdoğan, Musul'da da 102 gün, 49 başkonsolosluk görevlisini, sabırla, ihtiyatla takip ederek, kıllarına zarar vermeden kurtardıklarını ifade ederek, "Eğer bu muhalefetin ağzına baksaydık, eğer bunların düşündüğü gibi hareket etseydik, Allah muhafaza, biz yine orada bir operasyon yoluna gitseydik, belki de bu kardeşlerimizin bir kısmı bugün hayatta olmayabilirdi" şeklinde konuştu.

"AYLARDIR BUNUN ÇALIŞMASINI YAPTIK"

Siyasetin duygusallık götürmeyeceğini, akılla, bilimle, tecrübeyle yapılacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:   "Onun için siyaset, insanı, milleti yönetme sanatıdır. Öyle 'heyecan verelim, birileri gaz versin, bu gazla beraber yürü', böyle şey olmaz. Hamdolsun, Musul'daki başkonsolosluğumuzda çalışan kardeşlerimizi nasıl alıp geldiysek, burada da dikkatli olmamız gerekiyordu, 39 askerimiz var. Başlarında Oğuzhan Binbaşımız ve oradaki ekibi, bizim oradan bundan sonraki süreçte de görev yapacak olan yavrularımızla bunu gayet güzel bir şekilde, tereyağından kıl çeker gibi halletmemiz gerekiyordu. Aylardır bunun çalışmasını yaptık. Hükümetimizle, Genelkurmayımızla bunları oturduk haritalar üzerinde çalıştık. Uzun süren titiz çalışmaların ve planlamaların ardından bir gecede bu operasyonu yaptık ve başarıyla neticelendirdik."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ispartalı, muhtarlar, Ak, Saray’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı