Haber Detayı
05 Nisan 2022 - Salı 22:40
 
Ispartalı Çiftçilerden Destekleme Talebi; Mazot’ta ÖTV Sıfıra İndirilsin!
Ispartalı Çiftçilerden Destekleme Talebi; Mazot’ta ÖTV Sıfıra İndirilsin!
GÜNDEM Haberi
Ispartalı Çiftçilerden Destekleme Talebi; Mazot’ta ÖTV Sıfıra İndirilsin!

Isparta Ziraat Odası Mustahattin Can Selçuk, çiftçilerin önümüzdeki günlerde tarlaya ineceklerini belirterek desteklemelerinin acilen günümüze göre güncellenerek ödenmesi ve akaryakıtta ÖTV'nin kaldırılmasını talep etti.

 

Son zamanlarda Akaryakıta gelen üst üste zamlardan dolayı çiftçinin adeta traktörün üstüne çıkamaz hale geldiğini ifade eden Isparta Ziraat Odası Mustahattin Can Selçuk, bir dönüm tarlanın ortalama 80 TL’ye sürülebildiğini vurguladı.

BAŞKAN SELÇUK; “PANDEMİNİN ARDINDAN SAVAŞ

FİYATLARI AŞIRI DERECEDE ARTMASINA NEDEN OLDU”

Başkan Selçuk, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Tarımla ilgili sorunlar dün de vardı bugün de var, yarın da elbet olacak. Bu konuda önemli olan sorunları yetkililere zamanında iletip, hemen çözüm bulabilmek. Bizler sadece sorunlarımızı değil aynı zamanda da çözüm önerilerimizi de yetkililere iletiyoruz. Şöyle bir gerçek daha var ki, son 2 yıldır pandemi, bir kaç aydır da Rusya ile Ukrayna arasındaki savaştan kaynaklı gıda ürünlerinde ve diğer emtialarda 45 katına çıkan artışlar söz konusu" dedi.

 

ÖTV KALDIRILSIN, 

KDV SIFIRA İNDİRİLSİN”

Isparta'da tarımın Nisan ayı itibariyle başladığını ve çiftçilerin önümüzdeki haftalarda tarlaya ineceklerini ve her geçen gün girdi maliyetlerinin arttığını hatırlatan Başkan Mustahattin Can Selçuk; “Geçen sene 7 lira olan akaryakıt 24 liraya çıktı. Gübre fiyatları da aldı başını gitti. Girdi enflasyonu şu anda yüzde 300 ortalamada. İlerde de bu durum ne olacağı belli değil. Çiftçinin dayanacak gücü kalmadı. Çiftçiler için akaryakıtta ÖTV’nin tamamen kaldırılmasını ve KDV’nin mümkünse sıfıra indirilmesini, mümkün değilse de en az miktara indirilmesini talep ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ispartalı, Çiftçilerden, Destekleme, Talebi;, Mazot’ta, ÖTV, Sıfıra, İndirilsin!,
Yorumlar
Haber Yazılımı