Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 09:25
 
ISPARTA MOR GÜZELLİĞE HAZIR
ISPARTA MOR GÜZELLİĞE HAZIR
GÜNDEM Haberi
ISPARTA MOR GÜZELLİĞE HAZIR

Gül Festivalinin ardından Temmuz ayı içerisinde yapılması planlanan Lavanta Günleri’ne hazırlanan Isparta’da yapılacak çalışmalar için toplantı düzenlendi. Vali Ömer Seymenoğlu’nun başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Gözgün, İlgili kurum müdürleri, Kuyucak köyü muhtarı ve STK temsilcileri katıldı.
Düzenlenmesi planlan Lavanta Günleri için yapılacak tüm işlerin ele alındığı toplantında değerlendirmelerde bulunan Vali Seymenoğlu, başarılı geçen ve kısmen devam eden gül sezonun ardından aynı uygulamaları lavantada da yapmak istediklerini söyleyerek bu konuyla ilgili tüm kuruluşlarla ortak bir çalışma yapılacağını belirtti.
Bilinirliliğinin yüksek olması sebebiyle Kuyucak köyü üzerinden yürütülecek çalışmaların lavanta dikimi yapan diğer köylere de katkı sağlayacağını aktaran Vali Seymenoğlu, “Amacımız bunu daha profesyonel şekilde ilçe genelinde yayabilmek ve bu turizm hareketliliğinden tüm vatandaşlarımızın yararlanmasını ve gelir elde etmelerine fırsat sağlamak. Asıl amacımız ise yöreyi tanıtmak. Yörenin geçmişten bugüne intikal eden gelenek göreneğini, tarihini, doğal güzelliklerini öne çıkarabilmek.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ISPARTA, MOR, GÜZELLİĞE, HAZIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı