Haber Detayı
27 Nisan 2015 - Pazartesi 17:35
 
ISPARTA BELEDİYESİ RUHSAT VERMEDİ
Isparta Belediye Başkanlığı, yeni proje için ‘2 kat otopark’şartı koştu. Bu şart yerine getirilemediği iddiası ile de projeye ruhsatvermedi.
GÜNDEM Haberi
ISPARTA BELEDİYESİ RUHSAT VERMEDİ

Isparta Belediye Başkanlığı, yeni proje için ‘2 kat otopark’şartı koştu. Bu şart yerine getirilemediği iddiası ile de projeye ruhsatvermedi. Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir, “istenilenkoşulları sağlayabilmemizin imkânı yok. O zaman bu hedefleri yerine getiremezdik” dedi.

BURDUR BELEDİYESİ 38 BİN M2 ARSA TAHSİS ETTİ

ÖZEL ISPARTA HASTANESİ’NİN bu problemini öğrenen AK PartiBurdur Milletvekili Bayram Özçelik devreye girdi. Önder sanayiciler Özel Isparta Hastanesi’ni Burdur’a davet etti. Burdur Belediye Başkanlığı YeniOtogar yanında 38 Bin M2 arsayı yukarıda anılan proje için tahsis etti.

ÖZEL ISPARTA HASTANESİ BAKANLIK’A BAŞVURDU

Bunun üzerine Özel Isparta Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’n atam donanımlı ileri düzey yatırımlar için kadro talebinde bulundu. Sağlık Bakanlığı, Kardiyoloji- Onkoloji, Tüp Bebek, Yeni Doğan Yoğun Bakım- Fizik Tedavi için ruhsat verdiği an grup yeni yatırımı Burdur’a yapacak. Yatırımdeğeri 16 Milyon TL.

DÜNYA’NIN 1 NUMARASI DA ARTIK ISPARTA’YA GELMİYOR

Özel Isparta Hastanesi, yeni projesi için Tüp Bebek’te Dünya’nın en iyi Bilim İnsanları’ndan (Embriyolog) biri olan El Hasani ile anlaşmıştı. Isparta Projesi engele takıldığı için O Embriyolog da Isparta’yagelmiyor. 16 Milyon TL değerindeki bu yatırımların önündeki engelin mutlaksurette kaldırılması gerekiyor

ISPARTA’DAKİ MEVCUT HASTANE KALACAK YENİ HASTANE BURDUR’AYAPILACAK. ANCAK…

Engel çözülemediği an mevcut Özel Isparta Hastanesi yine faaliyetlerine burada devam edecek. Yeni Hastane ise Burdur’a inşa edilecek.Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir: «Mevcut Kampus’ta980 M2 üretmek için büyük mali kaynak da harcadık. O da heba oluyor. Engelkalkarsa yeni yatırımı buraya yaparız.»

GÖZ GÖRE GÖRE YENİ YATIRIM BURDUR’A KAÇIRILIYOR

ÖZEL ISPARTA HASTANESİ, bütçesi 16 Milyon TL olan yeni bir yatırım kararı aldı. Mevcut Kampus içerisinde yüksek değerler ödenerek 980 M2 arsa üretildi. Proje çizildi.

Bu bağlamda:

- Kalp Damar Cerrahisi

- Kardiyo Vasküler

- Kalp Hastanesi kurulacaktı.

- Onkoloji (Kanser) Tanı ve Tedavi Hastanesi kurulacaktı

 

- Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin en donanımlı ve yetkin yapılarından biri olan Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi daha da büyütülecekti

- Yine Ağustos 2006’dan bu yana faaliyet gösteren;kurulduğunda Türkiye’de 2’nci olan Tüp Bebek Merkezi ayrı bir dal halinegetirilecekti. Hatta bu uğurda Dünya’nın en önemli Embriyologlarından biri olan El Hasani ile anlaşma yapılmıştı. Almanya’da yaşayan Embriyolog El Hasani Isparta’da da hizmet verecekti.

- Fizik- Tedavi Merkezi (FTR) kurulacaktı.

Tüm bu bilgiler ışığında proje hazırlandı. Ve yapı ruhsatıiçin Isparta Belediye Başkanlığı İmar Müdürlüğü’ne müracaat edildi.

BELEDİYE 2 KAT OTOPARK ŞARTI KOŞTU. YATIRIMCI KARŞILAYAMADĞIİÇİN RUHSAT VERİLMEDİ

ÖZEL ISPARTA HASTANESİ’NİN iddiasına göre BelediyeBaşkanlığı, proje için 2 kat otopark talep etti. Ancak yatırımcı grup üretilen 980 M2’lik arsada 2 kat otopark şartını yerine getiremedi. Bunun üzerine iddialara göre Isparta Belediye Başkanlığı, projeye ruhsat vermedi.

Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşirile Başhekim Dr. Mevlüt Yaman, istenilen şartları karşılamalarının imkânsız olduğunu ifade ettiler. Bu nedenle de tam donanımlı, İleri Tıp yatırımlarını askıya aldıklarını ifade ettiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir ve Başhekim Dr. Mevlüt Yaman, «Özel Isparta Hastanesi Kampusu içerisinde 980 M2 arsa ürettik. Buarsayı üretirken büyük miktarlarda kaynak harcadık. Proje çizdik. 3 kat yeraltında olacaktı. 5 kat da yeryüzünde inşa edilecekti. Size anlattığımız (‘-tüm detaylar yukarıdaki paragraflarda’) sistemleri, yatırımları, ihtisasdallarını oluşturmamız lazımdı. Eğer 2 kat otopark şartını karşılasaydık bu yatırımların 2’sini gerçekleştiremezdik. O nedenle de projeyi ne yazık ki dondurmak zorunda kaldık» dediler.

BURDUR, «O YATIRIMI BİZE YAPIN» DEDİ. 38 BİN M2 ARSA TAHSİSETTİ

Isparta etabında bu sorunlar yaşanırken, devreye Burdur girdi. AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Isparta Belediyesi’nin yukarıda anılan projeye ruhsat vermediğini öğrendiği an, sanayiciler ile biraraya geldi. Burdur’un önder sanayicileri, Özel Isparta Hastanesi’ni Burdur’adavet etti. Konu bununla da sınırlı kalmadı. Burdur Belediyesi, Yeni Otogar yanında 38 Bin M2 arsayı bu proje için tahsis etti.

VE ÖZEL ISPARTA HASTANESİ SAĞLIK BAKANLIĞI’NA KADRO BAŞVURUSU YAPTI

Bu gelişme ışığında Özel Isparta Hastanesi, SağlıkBakanlığı’na müracaat etti.

- Kalp- Damar Cerrahisi için kadro istedi

- Kardiyo- Vasküler için kadro istedi

- Kalp Hastanesi için kadro istedi

 

- Onkoloji (Kanser) Teşhis ve Tedavi Hastanesi için kadroistedi.

Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir,Sağlık Bakanlığı’ndan yukarıda anılan dallarda kadro talebi onaylandığı anyatırımı Burdur’a yapacaklarını açıkladı.

YATIRIM DEĞERİ: 16 MİLYON TL

KLİNİK KAPASİTE: 250 KİŞİ

HELİPORT DA BULUNUYOR

300 KİŞİ ÇALIŞACAK

Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir,250 klinik kapasiteli yeni yatırımın maliyetinin 16 Milyon TL olduğunu söyledi.Proje tamamlandığı an ise orada 300 kişiye istihdam sağlayacaklarını ifadeetti.

PEKİ: ÖZEL ISPARTA HASTANESİ NE OLACAK. KAPANCAK MI? HAYIR

Bir başka boyut daha var: (‘- Isparta’nın İlk ÖzelHastanesi’) unvanı taşıyan sağlık kuruluşu ne olacak? Kapanacak mı?

Hayır

Yanıtı Özel Isparta Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı BilalŞimşir şöyle veriyor:

“Burdur’a yatırım gerçekleştirsek bile Özel Isparta Hastanesi burada da hizmet vermeye devam edecek.

Mart 2006’da kurulan Özel Isparta Hastanesi, Yeni Doğan Yoğun Bakım, Tüp Bebek Merkezi gibi donanımları ile fark yaratan bir kuruluştur.

20 Poliklinik var.

38 Tıp Doktoru görev yapıyor.

Totalde 300 kişi çalışıyor. Kurum burada kalacak. Hizmetedevam edecek.

Ama projemizin ruhsata takılmasına çok üzüldük. Açıkça ifade etmeliyim ki çok kırıldık”

PEKİ: KALP VE KANSER HASTANESİ

ISPARTA’DA KURULABİLİR Mİ?

YATIRIM BURAYA YAPILABİLİR Mİ?

ÖZEL ISPARTA HASTANESİ Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir,şöyle yanıt veriyor:

«Biz yatırımı Isparta’da; mevcut Kampus içerisinde yapmak için yola çıktık.

8 katlı (3’ü yer altında) proje tasarladık

Onaya sunduk

Ruhsat çıkmadı.

Biz, mevcut Kampus içerisinde 980 M2 arsa üretmek için çokbüyük kaynak harcadık.

Şimdi ruhsat çıkmadı. O kaynak da atıl vaziyete düşüyor.Heba oluyor. Sonuçta bu bir Millî servettir.

Üzüntü duyuyorum. Elem duyuyorum. Açık, seçik ve net birşekilde söylüyorum: Çok kırıldım.

Eğer o engel aşılırsa, yatırımı Isparta’ya yaparız.»

NE YAZIK Kİ EL HASANİ DE GELMİYOR

YATIRIM ISPARTA’YA OLURSA, DÜNYA’NIN

EN BÜYÜK EMBRİYOLOG’U BURADA GÖREV YAPACAK

ÖZEL ISPARTA HASTANESİ Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şimşir,Tüp Bebek Merkezi’nde bu kenti uçuracak olan bir projelerinin daha engellenmiş olduğunu söyledi. Şimşir şöyle dedi:

«Dünya’nın en saygın Bilim İnsanlarından biri olan ve şu an Almanya’da yaşayan Embriyolog El Hasani, Yeni Tüp Bebek Merkezi’nde görev alacaktı. Isparta’da çalışacaktı. Ama proje engele takıldığı için gelmiyor.

Yatırım önündeki engeller kaldırılırsa Embriyolog El Hasanide gelecek.»

Kaynak: Editör:
Etiketler: ISPARTA, BELEDİYESİ, RUHSAT, VERMEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı