Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 11:11
 
30 STK’dan Başdeğirmen’e tam destek
30 STK’dan Başdeğirmen’e tam destek
GÜNDEM Haberi
30 STK’dan Başdeğirmen’e tam destek

Eğlence Merkezlerinin kapanış saatleri düzenlemesinde

30 STK’dan Başdeğirmen’e tam destek

 

Isparta’da faaliyet gösteren 30 Sivil Toplum Kuruluşu bir araya gelerek Belediye tarafından alkollü eğlence yerlerinin kapanış saatlerini öne alan kararına destek verdi.

 

Konu ile ilgili olarak bugün saat 12.15’te El Ele Derneği Gül Köşkünde toplanan Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Temsilcileri Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e de bu kararından dolayı teşekkür ettiler.

 

BELEDİYE’NİN KARARI YERİNDE

VE DOĞRU BİR KARAR

30 Sivil Toplum Kuruluşu’nun imza koyduğu Ortak Basın Açıklamasını tüm STK’lar adına Ensar Vakfı Isparta Şube Başkanı Salih Arslan okudu. Söz konusu açıklamada; “İlimiz Valiliği’nin ve emniyet müdürlüğünün tespitleri doğrultusunda ilimizde Isparta belediyemizin ilimizde bulunan Alkollü içki satışı yapan mekânların kapanış saatiyle ilgili Kapanış Saatlerinin öne çekilmesi kararını aşağıda isimleri bulunan Isparta Sivil Toplum kuruluşları olarak yerinde ve doğru bir karar olarak görüyoruz. Hatta şehir dışına uygun alanlara taşınmasının daha uygun olacağını düşünüyoruz. Yerel yönetimlerin Şehrin İnsanının İhtiyaç duyduğu altyapı hizmetleri yanında, Şehirde Yaşayan insanların akıl ve ruh sağlığı açısından büyük önem arz eden Alkol ve türevleri ile ilgili Şehrimizin insanlarının iyiliğine olan, bir nevi şehrin insanlarını korumaya yönelik böyle olumlu bir tavrı bir başlangıç olarak karar altına almalarını canı gönülden destekliyoruz, STK’lar olarak temennimiz odur ki kötülüklerin anahtarı olan alkol ve uyuşturucu dan uzak bir toplum inşası için yerel yönetimlerin yaptığı ve yapacağı her türlü çabayı destekliyoruz.

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN VE MECLİS

ÜYELERİNİ TEBRİK EDİYORUZ

İnanıyoruz ki belediye hizmetleri o bölgede yaşayan insanların beden sağlığı açısından büyük önem arz eden alt yapı çalışmalarının yanında Şehrin İnsanın Akıl ve ruh sağlığı açısından da gerekli tedbirlerin alınması aynı derecede büyük önem arz etmektedir. Böyle bir karar alarak Isparta’mızın insanına hayırlı bir hizmetin ilk adımını yapmış olan Isparta belediyemizi belediye başkanımız Sayın Şükrü Başdeğirmeni ve belediyemizin Belediye meclis üyelerini ve idarecilerini canı gönülden tebrik ediyoruz, Halkımız Adına Şükranlarımızı sunuyoruz. Bu konuda bu işletmelerin sahibi olan değerli hemşerilerimizin de böyle önemli ve hassas meselenin, bir baba olarak bir anne olarak onları da yakından ilgilendirdiğini ve böyle olumlu bir tavırdan onların da memnuniyet duyması gerektiğini düşünüyoruz, Çünkü o insanların da yaşamış oldukları bölgede huzurlu ve mutlu bireyler olarak yaşamalarının İnsanların kazançlarından çok daha büyük bir öneme sahip olduğunu bildiklerini düşünüyoruz.

 

Onların da böyle olumlu güzel bir kararı tüm Isparta halkı gibi destekleyeceklerini canı gönülden inanıyoruz. Bu değerli hizmette katkısı olan tüm insanlara Isparta STK’ları olarak tekrar canı gönülden teşekkür ediyoruz. Bu kararlarından dolayı Değerli Belediye başkanımızı ve değerli belediye yöneticilerimizi tekrar tebrik ediyoruz ve bu saat düzenlemesini desteklediğimizi ve takipçisi olacağımızın şehrimizin kamuoyuna ilan ediyoruz bu vesileyle yine bu vesileyle tüm halkımıza en kalbi hürmetlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

İŞTE ORTAK BİLDİRİYE İMZA

KOYAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI:

MEMUR – SEN ISPARTA İL TEMSİLCİLİĞİ

İNSANİ YARDIM VAKFI (İHH)

MEKKE EĞİTİM VAKFI

EĞİTİME DESTEK PLATFORMU

ENSAR VAKFI

TÜGVA

HAK – İŞ

CİHANNÜMA

BİRLİK VAKFI

EL ELE DERNEĞİ

İMAM HATİP MEZUNLARI DERNEĞİ

ÖNDER

GÜLBU

AGD

HAYIRLAR VAKFI

M.T. T.B.

UYUMDER

CANSUYU

DİNBİRDER

İYİLİKDER

İLİM YAYMA CEMİYETİ

İNSAN VE MEDENİYET HAREKETİ

YEŞİLAY

KIZILAY

GÜLİSTAN ÇEVRE, KÜLTÜR VE AHLAK DERNEĞİ

KADEM

KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI

15 TEMMUZ BİRLİK VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

HAYRAT

UDEF

HASAD

Kaynak: Editör:
Etiketler: 30, STK’dan, Başdeğirmen’e, tam, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı